تاریخ درج خبر : 1395/05/28
کد خبر : ۵۵۰۹۹۸
+ تغییر اندازه نوشته -
گزارش نماینده کهگیلویه بزرگ به مردم در مورد پروژهای در دست پیگیری در شهر ستان بهمئی؛

تودیع و معارفه‌ای که استارت پروژه را به تعویق انداخت/ تقدیر عدل هاشمی از بزرگواری

عدل هاشمی ضمن اذعان به اینکه پروژه آب‌رسانی به شهر لیکک 6 سال به دلایلی راکد ماند، از سید علی‌محمد بزرگواری برای گرفتن مجوز این پروژه تقدیر و تشکر کرد.

adal-hashemi-gozaresh- (2)

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تابناک، نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده که به دیدار خانواده شهید ویسی در شهر لیکک رفته بود، به ارائه‌ی گزارشی از عملکرد خود و پروژه‌های تعریفی و در حال پیگیری شهرستان بهمئی پرداخت.

یک از نکات جالب گزارش عدل هاشمی‌پور این بود که، به دلیل تودیع و معارفه مدیران سابق و جدید آب منطقه‌ای استان، استارت رسمی جوشکاری پروژه آب‌رسانی با حضور مدیرعامل آبفای کشور به تعویق افتاد.

عدل هاشمی پور در این گزارش به موضوع سفر ریاست جمهوری به استان پرداخت و افزود: بهترین مکان برای ارائه گزارش در منزل خانواده شهید است که صاحبان واقعی انقلاب هستند.

adal-hashemi-gozaresh- (3)

وی با بیان اینکه سفر ریاست جمهوری برای استان خبر و برکاتی داشت به دستاوردهای سفر برای شهرستان بهمئی پرداخت و با بیان اینکه آب شرب بهمئی یکی از مهم‌ترین اولویت‌های ضروری برای این شهرستان است و ضمن تشکر از نماینده سابق به خاطر اخذ مجوز طرح آب‌رسانی به لیکک گفت: به خاطر هر مشکلی که بوده است این پروژه 6 سال به طول انجامید و امروز الحمدالله با پیگیری‌هایی که صورت گرفت عملیات لوله گزاری آن شروع شده است و حدود ۱۴ کیلومتر از لوله‌های موردنیاز تخلیه شده است و یا در حال پوشش در اصفهان جهت انتقال به شهرستان است و مابقی هم قرار است به‌زودی ظرف دو ماه آینده توسط کارفرما برای ادامه پروژه منتقل شود که کار متوقف نشود و امروز نیز قرار بود استارت رسمی جوشکاری آب‌رسانی با حضور مدیرعامل آبفای کشور زده شود که به خاطر تودیع و معارفه مدیر سابق و فعلی آب منطقه‌ای استان به روز دیگری موکول شد.

نماینده کهگیلویه بزرگ با اشاره به دیگر نیازمندی شهرستان بهمئی به موضوع بن‌بست بودن شهرستان اشاره کرد و گفت: در دیدار با وزیر نفت در مورد جاده ارتباطی مناطق نفت‌خیز جنوب جهت ارتباط به این منطقه نفتی صحبت کردم که باید ۵۷ کیلومتر را پشت سر بگذارند تا به چاه‌های نفت برسند درصورتی‌که از طریق جاده جیزان به بهمئی می‌شود با ۲۷ کیلومتر این مسیر را طی کرد، وی نیز دستور دادند که این پروژه در ردیف پروژه‌های مناطق محروم مناطق نفت‌خیز جنوب قرار بگیرد.

نکته‌ای دیگر که عدل هاشمی پور در این نشست به آن پرداخت تعامل با سایر نمایندگان استان بود و اظهار داشت: در جلسه‌ای که با آقای تاجگردون در دیدار با وزیر محترم نفت داشته‌ایم ۴ میلیارد و پانصد میلیون تومان برای ساخت یک سالن چندمنظوره در شهر لیکک و یک میلیارد برای ممبی و یک میلیارد نیز برای سرآسیاب از حوزه نفت در نظر گرفته شده است.

رئیس کمیته گاز و پتروشیمی کمیسیون انرژی عنوان کرد: به آقای زنگنه گفته‌ام اگر بخواهید گاز به بهمئی سردسیر برسد با اعتبارات موجود ۲۰ سال طول می‌کشد که با این مذاکرات ۴۸ میلیارد تومان برای گاز بهمئی سردسیر خارج از اعتبارات استانی به این پروژه کمک شد تا بتوانیم سال دیگر شاهد اتمام آن باشیم.

وی گفت: بحث گاز ممبی و سرآسیاب نیز تعیین تکلیف شد و موضوع سد ایلی آباد و سندان نیز باید تکمیل شود به‌خصوص ۳۰ درصد باقی‌مانده سد ایلی آباد باید تکمیل شود و مذاکرات آن با مدیرعامل جدید آب منطقه‌ای استان و دیگر مسئولین مربوطه انجام شده است.

نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در پایان با بیان اینکه حسینیه‌ی سیدالشهدا لیکک نیز که قرارگاه خاتم زمانی متولی آن بود و متوقف شده است اظهار داشت: با مناطق نفت‌خیز صحبت شده است و قرار شد جهت تکمیل آن اعتبار لازم گذاشته و کارهای فرهنگی و نیازمندی‌های مصلی نماز جمعه با هدایت امام‌جمعه‌ی محترم به سرانجام برسد.

عدل هاشمی پور خطاب به مردم گفت: عزیزان و حضار گرامی بنده از شعار دادن فراری هستم و آمده‌ام برای کار عام‌المنفعه و باید برای مردم کار بکنم و امروز روح شهید ویسی از من می‌خواهد که برای مردم کار بکنم. امروز شهید ویسی از ما امنیت کارآفرینی و جذب سرمایه‌گذار می‌خواهد کار اساسی و زیر بنایی برای منفعت رساندن به مردم می‌خواهد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد