تاریخ درج خبر : 1395/05/29
کد خبر : ۵۵۱۰۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -

مالکان واحدهای مسکونی و تجاری یاسوج شناسنامه فنی دریافت می‌کنند

شهردار یاسوج گفت: برای نخستین بار مالکان واحدهای مسکونی و تجاری در این شهر شناسنامه  فنی ملکی ساختمان دریافت می‌کنند.

javid1

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل ، مهندس محمدعلی جاوید در جمع مدیران ثبتی یاسوج افزود: صدور این شناسنامه از طریق شهرداری یاسوج صادرمی شود و در اختیار مالکان قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: در شناسنامه فنی ملکی ساختمان تمامی اطلاعات مربوط به فونداسیون، اسکلت، دیوارها، استانداردها، طراح، ناظر، نوع مصالح، پروانه ساخت و تأسیسات ساختمان از ابتدای ساخت تا پایان کار ثبت می‌شود.

شهردار یاسوج خاطرنشان کرد: این شناسنامه پاسخگوی سؤالات خریدار از ویژگی‌های فنی ساختمان است.

جاوید با اشاره به اینکه شناسنامه فنی و ملکی با لحاظ کردن همه موارد موردنظر تولیدکننده را پاسخگویی می‌کند، تصریح کرد: شخص حقیقی یا حقوقی مسئولیت صحت و سلامت ساختمان را به‌عنوان تولیدکننده می‌پذیرد وهم چنین شرکت کنترل و بازرسی که مسئولیت کنترل‌های فرایندی آن را از صفر تا صد بر عهده می‌گیرد مسئول است.

وی ادامه داد: درعین‌حال بهره‌برداران و خریداران حق دارند ازکم وکیل ساختمانی که خریداری می‌کنند مطلع باشند تا به‌تدریج به نقطه‌ای برسیم که ساختمان‌های فاقد اصول فنی و رعایت مقررات ملی ساختمان و استانداردهای لازم قابلیت عرضه در بازار را نداشته باشد.

شهردار یاسوج عنوان کرد: جلوگیری از فروش‌های غیرقانونی، تخلفات احتمالی در بنگاه‌های املاک و استفاده ناصحیح از قانون توسط افراد سودجو و جلوگیری از کلاه‌برداری‌های فروش ساختمان باکیفیت پایین به قیمت بالا به خریداران ازجمله اهداف راهبردی صدور شناسنامه فنی ملکی ساختمان است.

جاوید اضافه کرد: هم‌اینک خریداران از نحوه ساخت واحدهای مسکونی و تجاری اطلاعی ندارند و این عدم آگاهی زمینه سوءاستفاده‌های احتمالی را فراهم کرده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد