تاریخ درج خبر : 1395/05/29
کد خبر : ۵۵۱۰۱۴
+ تغییر اندازه نوشته -
استاندار کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

تأمین اعتبار فعال‌سازی 87 طرح صنعتی راکد کهگیلویه و بویراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تأمین اعتبار 87 طرح صنعتی راکد و نیمه فعال یکی از مهم‌ترین رهاوردهای سفر دوروزه دولتمردان یازدهم به این استان در هفته گذشته بود.

khademi

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایسنا، سید موسی خادمی افزود: میزان اعتبار اختصاص‌یافته برای این طرح‌ها از دو محل ارزی و ریالی به ترتیب 955 میلیون یورو 12 هزار و 368 میلیارد ریال است.

وی اظهار کرد: یک هزار و 400 میلیارد ریال نیز یارانه برای کمک به طرح‌های تولیدی و صنعتی مشکل‌دار در سطح استان در این سفر اختصاص یافت.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: با تخصیص این مبلغ امکان پرداخت بیش از 28 هزار میلیارد ریال تسهیلات به صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی نیمه فعال در استان نیز فراهم خواهد شد.

وی تصریح کرد: 800 میلیارد ریال نیز تسهیلات ازدواج برای جوانان این استان در سی‌امین سفر استانی کاروان تدبیر و امید اختصاص یافت.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: 100 درصد این اعتبار در سالجاری بر اساس تعهد انجام شده پرداخت می‌شود.

وی ابراز داشت: سه تفاهم‌نامه همکاری اقتصادی و سرمایه‌گذاری نیز با حضور رئیس‌جمهوری و همزمان با سفر کاروان دولت یازدهم به استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش‌های مختلف در یاسوج به امضا رسید.

خادمی تصریح کرد: این تفاهم‌نامه‌های مهم اقتصادی بین استانداری کهگیلویه و بویراحمد و سازمان اقتصادی کوثر وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران، پست‌بانک ایران و کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس امضا این تفاهم‌نامه‌ها سازمان اقتصادی کوثر متعهد به سرمایه‌گذاری افزون بر هشت هزار میلیارد ریال در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت و خدمات در این استان شده است.

وی یادآور شد: امکان‌سنجی و مطالعه طرح فسفات چرام، پرورش مرغ گوشتی و اجرای طرح پرورش ماهی در شهرستان چرام از مهم‌ترین تعهدات سازمان اقتصادی کوثر در انجام این تفاهم‌نامه است.

وی تأکید کرد: این سازمان همچنین متعهد شد که در هر یک از شهرستان‌های هشت‌گانه استان کهگیلویه و بویراحمد یک تا 2 طرح در بخش‌های کشاورزی و صنعت سرمایه‌گذاری کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بر این اساس کمیته امداد حضرت امام (ره) نیز با تأمین اعتبار حدود یکهزار و 70 میلیارد ریال برای ساخت مسکن مددجویان در نقاط مختلف استان سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

وی میزان سرمایه‌گذاری پست‌بانک ایران بر اساس انجام این تفاهم‌نامه همکاری را نیز افزون بر 150 میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های خرد سرمایه‌گذاری در سطح استان ذکر کرد.

خادمی اختصاص 9 هزار و 660 میلیارد ریال اعتبار در قالب 46 طرح عمرانی و اقتصادی را یکی دیگر از مهم‌ترین ارمغان سفر رئیس‌جمهوری و کاروان تدبیر وامید به استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد.

وی با تفکیک و میزان اعتبار تخصیص‌یافته در بخش‌های مختلف گفت: حدود یک هزار و 300 میلیارد ریال در قالب 6 طرح به بخش کشاورزی این استان اختصاص یافت.

وی اظهار کرد: در سی‌امین سفر استانی هیئت دولت به کهگیلویه و بویراحمد عملیات اجرایی 36 طرح با اعتباری افزون بر 25 هزار و 600 میلیارد ریال آغاز شد.

خادمی تصریح کرد: 24 هزار و 200 میلیارد ریال از این میزان در بخش خصوصی و 960 میلیارد ریال نیز در بخش دولتی برای این پروژه‌ها هزینه و سرمایه‌گذاری خواهد شد.

خادمی افزود: همچنین در این سفر 231 طرح عمرانی و اقتصادی توسط دولت و بخش خصوصی در مناطق مختلف استان به بهره‌برداری رسید.

وی میزان کل اعتبار هزینه شده برای این تعداد طرح افتتاحی را افزون بر هفت هزار و 560 میلیارد ریال ذکر کرد.

خادمی تأکید کرد: حدود 2 هزار و 80 میلیارد ریال از این میزان توسط بخش دولتی و پنج هزار و 480 میلیارد ریال نیز در بخش خصوصی برای این طرح‌ها هزینه و سرمایه‌گذاری شده است.

وی تعداد کل طرح‌های عمرانی و اقتصادی اعم از افتتاحی و طرح‌هایی که عملیات اجرایی آن‌ها در سفر هیئت دولت به این استان آغاز شد را 267 پروژه با اعتباری افزون بر 33 هزار و 160 میلیارد ریال در دو بخش دولتی و خصوصی اعلام کرد.

سی‌امین سفر استانی رئیس‌جمهوری و اعضای هیئت دولت یازدهم به استان کهگیلویه و بویراحمد روزهای 24 و 25 مرداد امسال انجام شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • م گفت:

    جناب خادمی فرصت زیادی به پایان دور اول آقای روحانی باقی نمانده. فصل های پیشروی شما نیز درمناطق سردسیر فصل کاری نیستند واین فرصت تیم شما را برای کارکردن بسیار محدود میکند. بنایراین جا دارد که روند کاری را تسریع و با انجام کارهای ماندگار نام نیکی از خود بر جای بگذارید. بعنوان خیرخواه اول به مرکز استان که ثقل استان است در فصل زمستان درآن نمیشود ساخت ساز کرد بپردازید. پروژه های نیمه تمام آنرا اول پل سوم رودخانه بشار را سامان داده و کارهای برجای مانده بیمارستان جدید این شهر را جمع کنید .به عمران شهری یاسوج ، سی سخت و چرام و باشت بعنوان قطب های گردشگری توجه ویژ ه ای داشته باشید.بستر رودخانه بشار

پربازديد