تاریخ درج خبر : 1395/05/30
کد خبر : ۵۵۱۱۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد:

ممنوعیت فعالیت شرکت‌های فاقد پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور در سطح استان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: هرگونه فعالیت شرکت‌های فاقد پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور در سطح استان ممنوع است.

divdideh

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده در جلسه بررسی مشکلات حوزه فعالیت شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات آسانسور که با حضور معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و نمایندگان دادستان مرکز استان، راه و شهرسازی، تعزیرات حکومتی، استاندارد، اتاق اصناف، نظام‌مهندسی ساختمان، شهرداری و پلیس امنیت و اطلاعات عمومی برگزار شد با بیان اینکه عدم توجه به استانداردهای نصب آسانسور به منزله بازی با جان افراد است افزود:  لازم است مردم و مالکان حساسیت بیشتری داشته و از خدمات شرکت‌های بدون مجوز و فاقد استاندارد استفاده نکنند.

دیودیده اظهار داشت: تنها 7 شرکت دارای پروانه و مجوز رسمی فعالیت و بر اساس بررسی‌های انجام شده 21 شرکت به‌صورت غیره قانونی در حال فعالیت در سطح استان هستند.

وی گفت: نصب آسانسور تنها باید از طریق شرکت‌های دارای پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور که صلاحیت آن‌ها از طریق سازمان صنعت، معدن و تجارت مورد تائید و دارای پروانه کسب از اتاق‌های اصناف هستند صورت گیرد در غیر این صورت پایان کار از طریق مراجع ذیصلاح ارائه نمی‌شود .

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بیشتر فعالان در صنف آسانسور در هنگام انعقاد قرارداد تنها منافع خود را در نظر گرفته و هیچ‌گونه حق‌وحقوقی برای مصرف‌کننده در نظر نمی‌گیرند بنابراین انتظار می‌رود بهره‌برداران به‌دقت قرارداد را مطالعه کرده و حتی جزئیات قطعاتی که قرار است در هنگام طراحی آسانسور استفاده شود را در قرارداد قید نمایند.

دیودیده با اشاره به اینکه با افزایش تقاضا برای نصب آسانسور در واحدهای در حال احداث برخی افراد سودجو با اجاره یک مغازه یا سیار و ثبت شرکت بدون داشتن مجوز اقدام به نصب آسانسور می‌کنند افزود: در صورت بروز مشکل برای آسانسور چون بیشتر این افراد اقدام به جابجایی محل کار یا تغییر نام محل فعالیت خود می‌کنند پیگیری بهره‌برداران بی‌نتیجه باقی می‌ماند.

وی تأکید کرد: بر اساس قانون در صورت نصب آسانسور از سوی شرکت‌های فاقد پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور، اداره کل استاندارد برای بهره‌برداران تأییدیه گواهی ایمنی و کیفیت آسانسور صادر نمی‌کند.

دیودیده با بیان اینکه فعالیت شرکت‌های نصب آسانسور فاقد مجوز تخلف محسوب می‌شود اظهار داشت: 21 شرکت به‌صورت غیره قانونی در حال فعالیت در سطح استان هستند و در مرحله اول یک شرکت با تشکیل پرونده 220 میلیون ریالی به تعزیرات حکومتی استان معرفی و برای بقیه شرکت‌ها با تشکیل گشت‌های مشترک بازرسی نیز اقدامات قانونی لازم در حال انجام است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد به نقش رسانه‌ها در افزایش آگاهی مردم به خطرات استفاده از آسانسورهای بدون کیفیت اشاره و از خبرنگاران و مطبوعات خواست تا نسبت به وجود خطرات ناشی از نصب آسانسورهای غیراستاندارد در استان کهگیلویه و بویراحمد فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی لازم را انجام دهند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد