تاریخ درج خبر : 1395/05/31
کد خبر : ۵۵۱۱۹۶
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون وزیر علوم:

سفر رئیس‌جمهور در حوزه فرهنگ نقطه عطفی برای استان است/ نشست با نخبگان کهگیلویه‌‌و‌بویراحمد یکی از بهترین جلسات در مجموع سفرهای دولت بود

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری سفر رئیس‌جمهور و هیئت دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد و شهر یاسوج را بسیار خوب، موفق و اثرگذار توصیف کرد و گفت: اعضای دولت و مهمانان در این سفر راضی بودند.

z1

دکتر سیدضیاء هاشمی در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرنگار سایت استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: یکی از محاسن این سفر استقبال پرشور و هیجان کاملاً عقلانی مردم استان بود.

وی اضافه کرد: در استان‌های مختلف جلساتی با نخبگان برگزار شد، اما معتقدم نشست با نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از بهترین جلسات در مجموع سفرهای دولت بود.

هاشمی افزود: رئیس‌جمهور در شهر یاسوج گشت و بازدیدی داشت و روحیه سرزندگی مردم و نشاط و سرسبزی در زندگی این شهر برای دکتر روحانی بسیار جذاب بود.

وی با اشاره به اینکه جلسات تخصصی زیادی در استان با اقشار مختلف برگزار که همه این جلسات تأثیرگذار بود، اذعان کرد: در حوزه فرهنگ نیز سفر رئیس‌جمهور نقطه عطفی برای استان است.

معاون وزیر علوم با بیان اینکه امیدواریم فعالیت‌های پژوهشی در دانشگاه یاسوج تقویت شود، گفت: روند رشد علم و فرهنگ در استان کم‌نظیر است چرا که دانشگاه‌ها در این استان عمر کمی دارند اما سطح دانش و تخصص اساتید در تراز ملی حرف برای گفتن دارد.

وی تصریح کرد: در این سفر اتحاد و همدلی میان همه مسئولان نماد روشنی از پیشرفت و حرکت به سمت توسعه بود چرا که اختلافات و تعارض‌ها همیشه می‌تواند آفتی برای استان باشد.

هاشمی افزود: مهم‌ترین بخش  این سفر تصویر زیبایی است که علاوه بر زیبایی‌‌های خدادادی این استان در حوزه فرهنگی و مردمی در ذهن مسئولان رده‌بالای کشوری به‌جا ماند.

معاون وزیر علوم خاطرنشان کرد: ظرفیت و خدمت این استان به کشور خیلی بیشتر از یک درصد مساحت آن است و در آینده سهم استان در حوزه‌های علمی، فرهنگی و هنری متفاوت خواهد بود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد