تاریخ درج خبر : 1395/05/31
کد خبر : ۵۵۱۲۲۶
+ تغییر اندازه نوشته -
حاشیه های نشستی که برگزار نشد

کارگرانی که به جای بازنشستگی اخراج شدند

نشست شورای شهر یاسوج اگرچه به دلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد اعضا برگزار نشد اما اتفاقاتی در حاشیه این نشست رخ داد که نمی توان آن را نادیده گرفت.

photo_2016-08-22_05-56-36

به گزارش سایت استان کهگیلویه وبویراحمد صبح امروز تعدادی از کارگران فضای سبز شهرداری در یک سمت و 43 نفر از کارگران خدمات شهری نیز در سمت دیگر محوطه شورا تجمع کردند.

کارگران فضای سبز مثل همیشه از اینکه بیش از 23 ماه است حقوق دربافت نکرده اند معترض بودند و کارگران خدمات شهری نسبت به حکم اخراجشان اعتراض داشتند.

ماجرای کارگران خدمات شهری از این قرار بود که پیمانکار جدید برای برنده شدن در مناقصه رقم بسیار پایینی پیشنهاد داده و از آنجایی که هیچ نظارتی روی این مناقصات نیست وی به عنوان پیمانکار معرفی شد.اما پس از برنده شدن برای اینکه بتواند قرار داد را حفظ کند در اولین گام اقدام به اخراج کارگران کرد.

به گفته کارگران اخراجی این پیمانکار قبل از اینکه شهرداری قراردادش را امضا کند ابتدا از کارگران خواسته یک ماه بدون بیمه و حقوق کار کنند تا قراردادشان تمدید شود و بعد از یک ماه آنها را اخراج کرده است.

اخراج شدگان از  29 سال و 4 ماه تا 8 سال سابقه خدمت دارند. و در نهایت اعضای شورا با بررسی این موضوع از کارگران خواستند به سر کار خود بروند و با تماس با شهرداری از وی خواستند هرچه سریعتر تکلیف این کارگران مشخص شود.

هدایت امیری رئیس شورا نیز با بیان اینکه این مناقصه باید باطل شود گفت:این بی انصافی است که فردی که 6 ماه دیگر باید بازنشسته شود را به هر بهانه ای اخراج کنند.

سعید پایدار دیگر عضو شورای شهر نیز با بیان اینکه پیمانکار با اخراج 43 نفر 25 دردصد از نیروهایش را اخراج کرده گفت: این تعدیل نیرو در کیفیت ارایه خدمات خود را نشان خواهد داد و در کمتر از 2 ماه صدای مردم در می آید و باید منتظر تبعات بعدی آن باشیم.

جلسات شورا به بهانه های مختلف کنسل می شود

همه این صحبتها در حالی بیان شد که خبرنگاران منتظر شروع رسمی جلسه بودند و با حضور 7 نفر از اعضا و غیبت 4 نفر جلسه به حد نصاب نرسید در نتیجه اعضا بررسی موضوعات دستور کار را به جلسه دیگری موکول کردند که البته غیبت اعضای شورا مورد نقد نیز قرار گرفت.

سعید پایدار با گلایه از همکارانش گفت: در مقطعی که باید حضورمان در جلسات شورا دو چندان باشد جلسات به هر دلیلی کنسل می شود.

وی ادامه داد:به دو دلیل جلسه امروز تشکیل نشد چرا که قرار بود موضوع سنگ شکن ها و پروژه سازمان فضای سبز مورد بررسی قرار گیرد .

پایدار ادامه داد:باید اعضا حضور داشته باشند تا بتوانیم تصمیم گیری کنیم و ما که با کسی حساب و کتابی نداریم نهایتش یا تصویب می شود و یا رای نمی آورد.

خط و نشان عضو شورا برای خبرنگاران

اما اتفاقی که در این جلسه رخ داد برخورد دور از انتظار یکی از اعضای شورا بود. وی ابتدا خطاب به اعضای شورا گفت وقتی جلسه رسمی نیست پس هیچ خبرنگاری حق انتشار خبر ندارد.

وقتی این صحبت وی با اعتراض خبرنگاران روبرو شد دوباره به سمت آنها برگشت و گفت:اگر خبرنگاری خبری را که ما اجازه نداده ایم منتشر کند “چنان به دهانش می زنم که دندانهایش در دهانش بریزد”.

البته این عضو شورای شهر در توجیه رفتارخود تاکید کرد که به هیچ عنوان منظور من خبرنگاران خانم نبوده که برخلاف همه جلسات شورا،امروز 75 درصد خبرنگاران حاضر خانم بودند.

وی همچنین ادامه داد:وقتی جلسه رسمی نیست پس خبرنگاران حق انتشار خبر ندارند این سخنان در حالی بیان شد که در عالم خبرنگاری هیچ فردی نمی تواند برای رسانه ها خط و نشان بکشد که چه بنویسند و چه ننویسند  رئیس شورا نیز این موضوع را یادآوری کرد که وقتی در سالن جلسات هستیم و خبرنگاران حضور دارند باید با دقت صحبت کنیم که مجبور نشویم بعدا پاسخگو باشیم.

امیری تاکید کرد: این حق مردم است که بدانند در جلسات شورا چه می گذرد و مصوبات این نشستها چیست و از اعضای شورا خواست فقط مسایلی را مطرح کنند که تبعات نداشته باشد و اگر صحبتی نباید رسانه ای شود باید با ادبیات محترمانه این درخواست مطرح شود.

عضو شورای شهر که  به رغم عذرخواهی همه اعضا  شورا از خبرنگاران از موضع خود کوتاه نمی آمد گفت:یکی از خبرنگاران اقدام به تخریب کرده است  در حالی که اگر یکی فرد خاص هم مرتکب خطایی شده باشد نماینده مردم یک شهر به هیچ دلیلی حق ندارد  این موضوع را به همه تعمیم دهد به جایگاه یک قشر خاص با ادبیاتی اینچنین پرخاشگرانه حمله کند.

 

 

 

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • فریدون هاشمی گفت:

    خب جرات می کردید مثل خبرنگار واقعی، می نوشتید که چه کسی چنین حرف بدی زده است؟! و مثل خبرنگار واقعی از طریق تشکل های صنفی قضیه را در مراکز قضایی مطرح کنید. تهدید و جملات اینچنین، علاوه بر بازخوردهای بد اجتماعی به عنوان یک جرم بارز و آشکار بایست با مجازات مناسب پاسخ داده شود.
    اینها مگر از خودشان چیزی دارند جز نمایندگی همین مردم؟

پربازديد