تاریخ درج خبر : 1395/06/02
کد خبر : ۵۵۱۲۹۲
+ تغییر اندازه نوشته -
استاندار کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد:

همکاری مطلوب رسانه‌های کهگیلویه و بویراحمد در سفر هیئت دولت/ اتمام پروژه جاده پاتاوه ـ دهدشت در سال 96

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: همکاری رسانه‌های این استان در سفر دولت به کهگیلویه و بویراحمد مطلوب بوده است.

khademi

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، سید موسی خادمی امشب در جمع خبرنگاران با اشاره به استقبال خوب مردم استان کهگیلویه و بویراحمد به‌ویژه شهر یاسوج در استقبال از هیئت دولت در 24 مرداد گفت: استقبال خوب مردم از هیئت دولت خصوصاً رئیس‌جمهور نتیجه تلاش همه رسانه‌های استان بود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: عده محدودی از رسانه‌ها خارج از مرز نقد اخباری را منعکس کردند اما رسانه‌های همسو با دولت و سایر رسانه‌های که به لحاظ سیاسی با دولت همسو نیستند اقدامات خوبی چه قبل از سفر و چه در حین سفر داشتند.

وی به دستاوردهای سفر دولت به استان اشاره کرد و گفت: در سفر هیئت دولت به استان هزار میلیارد تومان به طرح‌های مختلف استان اختصاص داده شد که در سفرهای دولت به سایر استان‌های کشور شاهد اختصاص این میزان اعتبار نبودیم.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه دستاوردهای سفر دولت یازدهم به استان ظرف چند روز آینده جمع‌بندی و در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد، به برخی از دستاوردهای سفر دکتر روحانی به استان اشاره کرد و متذکر شد: در گذشته گرفتن وام از بانک‌ها مشکلاتی داشت اما برای گرفتن وام از بانک‌ها نیاز به رعایت برخی منابع و مصارف نیست که این تصمیم مناسبی برای استان بود.

خادمی تبیین کرد: صندوق توسعه ملی به طرح‌های دارای توجیه اقتصادی بدون نوبت وام پرداخت کند که همه ما باید بر نحوه هزینه کرد این وام‌ها نظارت داشته باشیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در استان خبر داد و افزود: بانک سینا و بنیاد علوی، سه صندوق توسعه در حوزه کشاورزی و ستاد حضرت امام (ره) آماده سرمایه‌گذاری در استان هستند، ضمن اینکه هشت مجتمع اقتصادی و 5 هزار واحد مسکن در مناطق روستایی با همکاری کمیته امداد احداث می‌شود.

وی ادامه داد: 5 یا 6 هزار جوان در نوبت دریافت وام ازدواج هستند که به همه این افراد خارج از نوبت وام پرداخت می‌شود که این کار هم از دستاوردهای سفر دولت به استان بود، ضمن اینکه پارک علم و فناوری در استان اجرا می‌شود.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد گازرسانی به 236 روستای استان را از دیگر مصوبات سفر دولت به استان بود، گفت: با گازرسانی به این تعداد روستا همه 770 روستای بالای 20 گازرسانی می‌شود.

خادمی از اختصاص اعتبار برای آبرسانی به شهرهای گرمسیری لیکک، چرام، دهدشت و سوق خبر داد و افزود: در سفر دولت برای احداث سد تنگ سرخ در استان اعتباراتی اختصاص داده شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه اظهار کرد: جاده پاتاوه – دهدشت یکی از طرح‌های مهم در استان است که در سفر دولت به استان مبلغی برای احداث این جاده اختصاص داده شد و پایان سال 96 به بهره‌برداری می‌رسد.

وی در ادامه بیمارستان 220 تختخوابی یاسوج را از دیگر طرح‌های مهم در استان دانست و تصریح کرد: بیمارستان یاسوج تا هفته دولت سال آینده یا آخر سال جاری عملیات فیزیکی آن به اتمام می‌شود.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: مسئولان استان در سفر اخیر دولت مبلغ 17 هزار میلیارد تومان پروژه به دولت پیشنهاد کردند که بسیاری از این پروژه‌ها مورد موافقت قرار نگرفت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد