تاریخ درج خبر : 1395/06/02
کد خبر : ۵۵۱۳۱۲
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرعامل شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد:

ایجاد 54 واحد صنعتی در کهگیلویه و بویراحمد از ابتدای دولت تدبیر و امید/ سرمایه گذاری 2 هزار و 950 میلیارد ریالی در صنایع کوچک استان

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد ضمن بیان اینکه طی سه سال گذشته تعداد ۵۴ واحد صنعتی کوچک و متوسط در استان ایجاد شده است، میزان سرمایه گذاری انجام شده صنایع کوچک و واحدهای تولیدی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان را در سه سال گذشته افزون بر 2 هزار و 950 میلیارد ریال اعلام کرد.

banam-sohrab-2به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایرنا، سهراب بنام در نشست خبری با رسانه‌ها افزود: از ابتدای شروع دولت تدبیر و امید ۵۴ واحد صنعتی در استان ایجاد شده است و بسیاری از واحدهای راکد و نیمه فعال نیز به چرخه فعالیت و تولید برگشته‌اند.

بنام ادامه داد: براثر تحریم‌های ظالمانه و سو مدیریت در دولت گذشته اکثر واحدهای صنعتی کوچک و متوسط دچار مشکلات عدیده‌ای شده به‌طوری‌که برخی از آن‌ها به ‌کلی راکد و غیرفعال شده بودند که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بخشی از این واحدها فعال شدند.

وی با بیان اینکه ۷۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط در استان وجود دارد اظهار داشت: ۹۶ درصد واحدهای صنعتی استان را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می‌دهد که ۷۰ درصد اشتغال صنعتی استان نیز مربوط به همین واحدهاست.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید بیش از ۹ میلیارد تومان هزینه ایجاد زیرساخت در شهرک‌های صنعتی استان شده است اذعان داشت: ایجاد ایستگاه‌های آتش‌نشانی، خرید ۳ دستگاه خودرو آنش مشانی به ارزش شش‌صد میلیون تومان، خرید لوازم آتش‌نشانی، ۵۰ کیلومتر آبیاری قطره‌ای جهت جلوگیری از هدر رفت آب و گسترش فضای سبز از دیگر اقدامات مهم در شهرک‌های صنعتی استان است.

بنام با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی ایمنی برای ۳۰۳ نفر از مدیران و کارکنان واحدهای صنعتی استان تصریح کرد: ۴۰۰۰ نفر ساعت آموزش از ابتدای این دولت دوره‌های آموزشی ایمنی برگزار شده و این در حالی است که تا پیش‌ازاین حتی یک ساعت نیز دوره آموزشی برگزار نشده بود.

این مقام مسئول با اشاره به شعار سال نیز گفت: در راستای اقتصاد مقاومتی ۳۰۴ واحد صنعتی که مشکل داشته مورد بررسی قرار گرفته و به بانک‌های عامل جهت بازگشت به چرخه فعالیت معرفی شده است.

بنام در بخش دیگری از سخنان خود به اخذ سند ثبتی زمین شهرک‌های صنعتی استان پرداخت و گفت: بیش از ۱۹۰ هکتار سند تفکیکی و بیش از ۱۰۰ هکتار سند ثبتی شهرک‌های صنعتی استان اخذ شده که در راستای وثیقه واحدهای صنعتی نزد بانک‌ها بسیار مهم است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان از واگذاری ۱۷۷ هکتار زمین در قالب ۱۳۲ قرارداد جدید نیز اشاره کرد و گفت: به‌استثنای کارخانه فولاد سقاوه، ارزش این سرمایه‌گذاری‌ها بیش از 2 هزار و 950 میلیارد ریال است.

بنام در پایان این نشست از اعزام ۲۰ نفر از بافندگان فرش دستباف به نمایشگاه فرش تهران در راستای حمایت از این صنعت در استان خبر داد.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد