تاریخ درج خبر : 1395/06/02
کد خبر : ۵۵۱۳۱۹
+ تغییر اندازه نوشته -
گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد از این روزهای کارگردان کهگیلویه و بویراحمدی:

هادی محقق؛ از ساخت فیلم جدید در استان تا آواز لری سر دادن در جشنواره پوسان + (فیلم)

هادی محقق، کارگردان فیلم ممیرو که حالا شهرتی جهانی برای خود کسب کرده است، در جدیدترین کار خود با نام ریحان، استان کهگیلویه و بویراحمد را به‌عنوان محل فیلم‌برداری انتخاب کرده است.

159919_431به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد از تابناک، هادی محقق که از استان محروم کهگیلویه و بویراحمد توانست بسیاری از جوایز جشنواره‌های بین‌المللی را درو کند این روزها در حال برنامه‌ریزی برای ساخت جدیدترین اثر خود به نام ریحان است.

هادی محقق در این زمینه گفت: تقریباً این فیلم سینمایی بازهم در گروه هنر و تجربه قرار خواهد گرفت که تلاش می‌کنیم از کیفیت بسیار خوبی نیز برخوردار باشد و محل فیلم‌برداری فیلم‌نامه «ریحان»‌در کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.

وی افزود: به همراه وحید حاجیلویی نگارش فیلم‌نامه‌ای با عنوان «ریحان»‌ را به پایان رساندیم و به‌تازگی پروانه ساخت فیلم‌نامه «ریحان» را دریافت کرده‌ام که امیدواریم امسال بتوانیم آن را به مرحله فیلم‌برداری برسانیم و در جشنواره با این فیلم حضور داشته باشم.

محقق ادامه داد: تقریباً این فیلم سینمایی بازهم در گروه هنر و تجربه قرار خواهد گرفت که تلاش می‌کنیم از کیفیت بسیار خوبی نیز برخوردار باشد. امیدوارم بتوانیم در همان فضای هنر و تجربه با ساخت این اثر درست‌تر و بهتر از قبل حرکت کنیم.

این کارگردان جوان در ارتباط با شباهت جدیدترین اثرش نسبت به فیلم سینمایی قبلی‌اش با عنوان «ممیرو» گفت: بنده به‌عنوان کسی که سازنده اثر هستم به دلیل آنکه در درون ماجرا قرار دارم شاید نتوانم نظر دقیقی بدهم،‌اما قطعاً تفاوت‌هایی به نسبت آن خواهد داشت. چراکه به‌زعم خودم فضا و اتمسفر فیلم‌نامه و همچنین نوع قصه آن به نسبت فیلم سینمایی «ممیرو» دارای تفاوت‌ است. به لحاظ روایت تقریباً شبیه به مدل‌ فیلم‌های قبلی‌ام است. محل فیلم‌برداری فیلم‌نامه «ریحان»‌در کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.

از بازیگران مرسوم سینما استفاده نمی‌کنم

هادی محقق جزئیاتی از فیلم جدید خود را بیان کرد و گفت: در این اثر سینمایی خود نیز طبق روال آثار گذشته‌ام از بازیگرهای مرسوم سینما استفاده نمی‌کنم چراکه قصه ایجاب می‌کند که از چهره‌های غیرمرسوم استفاده کنم.

کارگردان فیلم سینمایی «او خوب سنگ می‌زند»، در ادامه اظهار کرد: به نظرم با دیدن این فیلم سینمایی مخاطب بهتر از هر فرد دیگری می‌تواند در ارتباط با تفاوت‌هایی در این اثرم و یا شباهت‌هایی با آثار قبلی‌ام نظر دهد.

سید رضا محقق مانند فیلم‌های قبل که به کارگردانی هادی محقق تولید شده‌اند، در فیلم جدید هم کار تهیه‌کنندگی فیلم ریحان را بر عهده خواهد داشت.

از فروش فیلم ممیرو راضی هستم

این کارگردان کهگیلویه و بویراحمدی در خصوص فروش فیلم ممیرو هم ابراز رضایت کرد و گفت: از نحوه اکران و میزان فروش فیلم ناراضی نیستم اما اگر کمی سانس‌ها بیشتر شود قطعاً به نظرم اتفاق بهتری برای فیلم خواهد افتاد و من هم راضی‌تر می‌شوم. به نظرم هنر و تجربه توانسته مخاطب‌های خودش را پیدا کند و روز به روز به بلوغ خود نزدیک‌تر می‌شود. به نظرم مخاطبان این نوع سینما بخشی از جامعه بودند که کمتر به سینما می‌رفتند. با توجه به جمعیت کشورمان می‌توانیم با گروه‌های مختلف سینمایی که اگر به وجود بیاید شاهد مخاطب‌هایی با سلیقه‌های مختلف نیز باشیم.

کار جسورانه هادی محقق در پوسان کره جنوبی

هادی محقق کارگردان دهدشتی که نشان داده در کار خود جسور و شجاع است به نظر می‌رسد این بار هم باید منتظر کاری جدید و تحسین‌برانگیز از وی باشیم.

159918_413

هادی محقق کارگردان فیلم «ممیرو» که توانست در بیستمین جشنواره­ بین‌المللی فیلم بوسان جایزه­ اصلی جشنواره را مشترکا با فیلم «درخت گردو» از قرقیزستان از آن خود کند، پس از دریافت جایزه­ خود کاری کرد که جمعیت چند صد نفری مجموعه­ باشکوه سینمایی بوسان برای چند لحظه مبهوت حرکت جالب و مبتکرانه‌ای شوند که هادی محقق انجام داد.

 او پس از دریافت جایزه­ ارزشمند جشنواره­ بوسان و بعد از سلام و تشکر از هیئت‌داوران و برگزارکنندگان جشنواره، به یکباره آوازی لری را در میان حیرت تماشاگران خواند! حرکتی جسورانه و تحسین‌برانگیز که تماشاگران را به وجد آورد و آن‌ها را برای چندین ثانیه به تشویق فراوان واداشت. آوازی فولکلوریک که کنجکاوی عده‌ای را نیز برانگیخته بود و پس از پایان مراسم از اینکه آهنگ به چه شهر و زبانی تعلق دارد سؤال می‌کردند و از معنی شعری که خوانده شده.

و به این صورت هادی محقق به جای صحبتی شاید طولانی بعد از دریافت جایزه، تنها آوازی دلنشین را خواند و به‌نوعی تمام احساس خود را در آن آواز بیان کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • m.v گفت:

    آرزوی موفقیت

  • مارشال گفت:

    ماشالله برای این جوان هنرمند هم استانی ارزوی موفقیت وکسب جوایز بهتر در کن ودیگر جشنواره های بین المللی دارم

پربازديد