تاریخ درج خبر : 1395/06/02
کد خبر : ۵۵۱۳۲۶
+ تغییر اندازه نوشته -

پشت پرده نامه تاجگردون به وزیر کار

دومین سفر وزیر کار دولت یازدهم به کهگیلویه و بویراحمد درحالی‌که تاکنون انجام نشده است، حاشیه‌ساز شد.

tajgardon-vazirkar- (1)به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از بویرنیوز، پس‌ازآنکه استانداری کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد ربیعی در هفته دولت مهمان کهگیلویه و بویراحمد است، غلامرضا تاج گردون در نامه‌ای ضمن انتقاد شدید از وعده‌های اجرایی نشده وزیر کار، از استاندار خواست این سفر صورت نگیرد.

موضوع به سفر قبل وزیر کار بر می‌گردد که وی با همراهی تاج گردون در آبان ماه سال ۹۴ مستقیماً از تهران به گچساران پرواز کرد و کلنگ پلی کلینیک تأمین اجتماعی گچساران به زمین زد و ربیعی برای خانه امید برای بازنشستگان و همچنین سالن ورزشی کارگران و همسان‌سازی حقوق و مزایای کارگران نفت قول‌هایی داد اما بقول تاج گردون کوچک‌ترین اقدامی درباره هیچ‌کدام نشده است.

سفر قبلی به دلیل رعایت نشدن روال معمول سفر مسئولان کشور که از مرکز استان شروع نشده بود با واکنش‌ها و انتقادات زائد همراه بود و در این میان بیشتر انتقادات متوجه غلام محمد زارعی بود که مخالفان وی با شاه‌کلید «عزت بویراحمد» را بیش از هر زمان دیگری به وی تاختند و البته زارعی نیز در استقبال سردی از وزیر در سالن ارشاد یاسوج صریحاً نسبت به این رفتار وزیر انتقاد کرد.

tajgardon-vazirkar- (4)

tajgardon-vazirkar- (3)

هرچند استاندار در آن تاریخ در خارج از کشور و در سرمای اُمْسْک روسیه بسر می‌برد، اما وی هم از این موج انتقادات بی‌نصیب نماند و در این میان تاج گردون یکه‌تاز عرصه سیاست بود که برنوشته‌های شهر گچساران و استقبال باشکوه از وزیر فرصت مغتنمی را برای وی و هوادارانش برای بهره‌وری در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی ایجاد کرده بود.

اما با گذشت تقریباً ۹ ماه از آن سفر که اکنون تاج گردون بر بی‌حاصل بودن آن تأکید دارد و سفر جدید ربیعی را نیز از پیش قضاوت کرده و بی‌ثمر می‌داند، نامه وی از چند بعد قابل بررسی است:

۱ – درحالی‌که شخص اول اجرایی در هر استان، استاندار است، تاج گردون در این نامه به‌گونه‌ای قلم‌فرسایی کرده است که گویی از جانب یک مقام بالادستی سخن می‌گوید و استاندار زیر نظر وی است!

دراین‌باره باید منتظر بود و دید آیا استاندار کهگیلویه و بویراحمد به خواست تاج گردون چراغ سبز می‌دهد و دعوت‌نامه‌اش را از وزیر پس می‌گیرد یا اینکه ربیعی می‌آید و بازهم ممکن است وعده‌های بی‌پشتوانه به مردم بدهد!

۲ – تاج گردون در بخشی از نامه خود تأکید کرده است؛ علیرغم پیگیری مکرر این‌جانب (اگرچه از استان نیز کسی پیگیری نکرد) تاکنون کوچک‌ترین اقدامی صورت نگرفته است! که این موضوع یک نوع انتقاد صریح به عملکرد مسئولان استانی است و از ضعف در این قسمت پرده‌برداری می‌کند.

 اینکه نمایندگان بارها به مدیریت‌های استانی تاخته‌اند و تنها خود را عامل پیگیری امور معرفی کرده‌اند نیز خود چالش دیگری است که باید موضع مسئولان وزارتی و استانداری در قبال عملکرد این طیف مدیران جویا شد و به حقیقت پی برد که آیا نمایندگان واقعاً ناجی‌اند یا از خود ناجی ساخته‌اند!

۳ – نماینده گچساران و باشت در این نامه امور مربوط به سایر شهرستان‌ها را نادیده گرفته و فقط به مطالبات حوزه خود نگاه کرده است که این موضع‌گیری نیز با واکنش‌هایی روبرو شده است و ممکن است واکنش رسمی‌تری داشته باشد.

۴ – نامه تاجگردون به‌نوعی بیانگر بی‌تفاوتی دولت نسبت به وعده‌های داده‌شده است و درحالی‌که امروز دولت زیر تیغ منتقدان سیاسی خود است این نامه شاید بهترین سند برای مخالفان دولت باشد و نگارش ان از سوی کسی که مدعی حمایت از دولت است منطقی بنظر نمی‌رسد و گویا ایشان به اپوزسیون دولت تبدیل شده است.

برخی‌ها معتقدند سفر رئیس‌جمهور به استان به مذاق نماینده گچساران خوش نیامده و همین باعث شده که وی دست به چنین حرکتی بزند

پیرامون این نامه یک سؤال اساسی‌تر که تاج گردون باید به آن پاسخ بدهد اینکه چرا با وجود خلف وعده‌های مکرر از جانب وزیر هیچ‌گاه از ابزارهای نظارتی مجلس از جمله تذکر، سؤال و استیضاح استفاده نکرده است و توجیه همراهی با دولت نیز پذیرفتنی نیست چراکه وی با رأی مردم انتخاب شده است و اتفاقاً ترمیم افراد ضعیف در کابینه نیز به سود دولت خواهد بود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد