تاریخ درج خبر : 1395/06/02
کد خبر : ۵۵۱۳۵۷
+ تغییر اندازه نوشته -
گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد از نشست شورای عالی اشتغال با حضور وزیر کار؛

اختصاص 5 میلیاردتومان برای استان، با اما و اگر

سهم استان کهگیلویه و بویراحمد از وزرا برای هفته دولت وزیر کار، رفاه و تامین اجتماعی بود که در نشست شورای عالی اشتغال این استان تنها  وعده اختصاص 5 میلیارد تومان برای صندوق امید را داد که البته آخر سر  نیز تاکید کرد این موضوع هنوز قطعی نیست.

vazir-kar-shoraye-eshteghal-yasouj

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، در ابتدای ورود وزیر کار به یاسوج در حالی که غلام محمد زارعی و عدل هاشمی‌پور نمایندگان بویراحمد و کهگیلویه به استقبال وی رفتند اما غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران همانگونه که پیش از این اعلام کرده بود در این مراسم شرکت نکرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اما در ابتدای صحبتهایش گفت: نمایندگان این استان در کشور تاثیرگذار هستند . و من از هر دو نماینده حاضر در این برنامه و نماینده غایب تشکر می کنم.

علی ربیعی مباحث خوبی در سطح ملی و بین المللی مطرح کرد اما در چمدان تدبیرش  برای این استان سوغات جدیدی نداشت.هرآنچه در نشست شورای کار مطرح شد همان باید هایی بود که مدیران استانی معتقد بودند در مرکز باید گره آن باز شود.

تنها وعده ای که وزیر کار داد اختصاص 5 میلیارد تومان برای صندوق امید بود که البته آخر سر تاکید کرد هنوز قطعی نیست.

ربیعی درباره گردشگری به عنوان بخشی که می تواند مشکل اشتغال را حل کند نیز گفت:  باید به سمت بومگردی برویم و دوره گردشگری با هتل های 5 ستاره تمام شده است.

وی تاکید کرد: در دوره ای دولت را تحویل گرفتیم که ریزش نیرو آغاز شده بود و برخلاف آنکه به ازای هر درصد رشد باید 100 هزار شغل ایجاد می شد اما در کشور با پدیده رشد بدون شغل روبرو شدیم.

وزیر کار گفت: در شرایطی که زندگی مردم سخت شد دولت قبل سیاست جبرانی را پیش گرفت و مردم هر روز محتاج تر شدند اما دولت تدبیر و امید سیاست توانمند سازی را پیش گرفت.

وی تصریح کرد: در این کشور پولها را به مجتمع های فولادی بردیم که یکی یکی تعطیل شدند.

بیکاری از سیل گذشته  سونامی است

نماینده مردم کهگیلویه در این نشست گفت: آماری که مدیران درباره بیکاری در استان ارایه دادند واقعی نیست چراکه در این استان آنهایی که کار دارند هم بیکار هستند.

عدل هاشمی پور افزود: باید در بررسیها بنگاه های اقتصادی و شهرکهای صنعتی  به آمارها اضافه شود .

وی تاکید کرد: اگر بیکاری در مرکز استان  17 درصد است در دیشموک این آمار 35 درصد است.

هاشمی پور گفت:آنچه در استان ما به عنوان بیکاری مطرح می شود سیل بیکاری نیست بلکه باید ان را سونامی بیکاری نامید.چراکه سیل قابل مهار است اما سونامی را نمی توان کنترل کرد.

هاشمی تاکید کرد :ما از اول انقلاب ایده بزرگ نداشتیم و تکلیفمان این شد  و الان نیز اگر بخواهیم بدون ایده بزرگ پیش برویم ده سال بعد وضعیتمان از این هم بدتر می شود.الان هم حرفهای قشنگی مطرح می شود اما باید این حرفها به عمل تبدیل شود.

بنگاه های کار آفرینی موثرترند

رییس اتاق بازرگانی یاسوج نیز با بیان اینکه آمارها نشان می دهد بیکاری در شهرستانهای صنعتی بیشتر است گفت: نمی توان برای ایجاد هر شغل یک میلیارد هزینه کرد.

جبار کیانی اضافه کرد: تصور ما بر این است که ایجاد بنگاه های کارآفرینی خرد و کوچک می توانند تعداد بیشتری اشتغال ایجاد کند.

 معاون اشتغال و کار آفرینی وزیر  تعاون،رفاه و کار گفت : بی تدبیریهای گذشته باعث شده بیکاری در این استان زیاد شود.

منصوری تاکید کرد : وقتی در این استان بیکاری زیاد می شود نتیجه آن در استان دیگری مثل خوزستان و در شهر رامهرمز در قالب مهاجرت خود را نشان می دهد.

استان کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ بیکاری در کشور رتبه اول را دارد و در سفر هیئت دولت به استان حل مسئله اشتغال جوانان مهمترین مطالبه مردم و مسءولان اشتغال بود.

از حاشیه های این نشست برخورد عجیب مدیران تامین اجتماعی با خبرنگارانی است که ساعتها همراه وزیر و معاونانش خبرها را پوشش دادند و در حالی که قرار بود اسپانسر خدمات رفاهی خبرنگاران در این سفر باشند از زیر بار مسوولیت شانه خالی کردند و با رفتارهای دور از شان و آداب به میهمانان خود بی حرمتی کردند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد