تاریخ درج خبر : 1395/06/02
کد خبر : ۵۵۱۴۷۲
+ تغییر اندازه نوشته -
یکی از اقدامات مهم شهرداری یاسوج در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل؛

ایجاد پارکینگ مرکزی شهر یاسوج با مساحت 4 هزار مترمربع + (تصاویر)

عملیات اجرایی احداث پارکینگ مرکزی شهر یاسوج آغاز شد تا مشکل نبود پارکینگ که سال‌ها به‌عنوان معضل ترافیک در هسته مرکزی شهر یاسوج خودنمایی می‌کرد تاحدودی مرتفع شود.

parking-yasouj-amliyat-ejraeii- (8)

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از مدیریت امور فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و هنری شهرداری یاسوج، پیش از ظهر امروز با حضور مسئولان استانی و شهرستانی کلنگ احداث پارکینگ مرکزی شهر یاسوج به زمین زده شد تا از بار مشکلات ترافیکی این شهر کم شود.

این پارکینگ که قرار است در زمینی به مساحت 4 هزار مترمربع در ضلع جنوبی استادیوم ورزشی تختی یاسوج واقع در مرکز این شهر احداث شود به‌طورقطع می‌تواند در تسهیل ترافیک در هسته مرکزی شهر یاسوج نقش مهمی ایفا کند.

به گفته شهردار یاسوج این مکان از هفته آینده به‌عنوان ایستگاه درون‌شهری یا پارکینگ عمومی مورداستفاده قرار می‌گیرد تا یکی از دغدغه‌های مهم مردم یاسوج در زمینه نبود پارکینگ مناسب رفع شود.

محمدعلی جاوید در این خصوص گفت: نبود پارکینگ یکی از مشکلاتی بوده که در سطح شهر یاسوج به‌صورت مشهود وجود داشت که برای حل این مشکل تصمیم گرفتیم از ظرفیت زمین‎های دولتی استفاده کنیم.

وی افزود: بهترین مکانی که برای احداث پارکینگ می‌توانستیم در نظر بگیریم در مرکز شهر و میدان هفتم تیر بود که به زمین چمن تربیت‌بدنی و کلینیک بهزیستی اختصاص داشته و ساختمان‌های آن قدیمی و متروکه بودند.

وی تصریح کرد: با توجه به راه‌اندازی استادیوم 15 هزارنفری یاسوج، پیشنهاد دادیم که زمین چمن قدیمی تربیت‌بدنی واقع در مرکز شهر به‌عنوان پارکینگ و پارک‌سوار برای ساماندهی ایستگاه‌های درون‌شهری در اختیار شهرداری قرار گیرد.

شهردار یاسوج عنوان کرد: در این راستا نشستی با حضور استاندار، سازمان اوقاف و دستگاه‌های بهره‌بردار یعنی بهزیستی و تربیت‌بدنی برگزار و مقرر شد که شهرداری در عوض این زمین‌ساختمانی برای سازمان بهزیستی اجاره کرده و سازمان بهزیستی نیز اجازه تخریب این ساختمان را دهد تا شهرداری بتواند به‌عنوان پارک سوار از آن استفاده کند.

جاوید ابراز داشت: محوطه مناسبی پشت زورخانه شهر یاسوج واقع در میدان هفتم تیر وجود داشت که به دلیل عدم دسترسی مناسب، بلااستفاده مانده بود که قرار شد این محوطه نیز به‌عنوان پارکینگ در اختیار شهرداری قرار گیرد.

وی اظهار کرد: با احداث این پارکینگ یکی از مشکلات اساسی شهر یاسوج که در سال‌های اخیر به یکی از دغدغه‌های مردم و مسئولان تبدیل شده بود مرتفع می‌شود.

شهردار یاسوج با بیان اینکه عملیات اجرایی این پارکینگ امروز شروع شد، گفت: در حال حاضر 4 هزار مترمربع از زمین موردنظر آزاد شده که آسفالت آن در دستور کار قرار دارد و از هفته آینده به‌عنوان ایستگاه درون‌شهری یا پارکینگ عمومی استفاده می‌شود.

جاوید افزود: در فاز بعدی پیشنهاد داده شد که به‌اندازه این زمین چمن، شهرداری جایی دیگر چمن احداث کند تا کل این فضا در اختیار شهرداری برای انجام خدمات عمومی به‌ویژه احداث پارکینگ و پایانه درون‌شهری جهت ایستگاه‌ شهرک‌های امام حسین و امام علی، جهاد و مناطق دولت‌آباد، نجف‌آباد و اکبرآباد مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه این اقدام به دلیل ضرورت اجرای کار یکی از مهم‌ترین اقدامات شهرداری یاسوج در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» است، گفت: این پارکینگ از چند مسیر شامل بیمارستان شهید بهشتی، میدان هفتم تیر و خیابان جنب هتل ارم ورودی و خروجی دارد.

شهر یاسوج نیازمند احداث پارکینگ طبقاتی است

مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این خصوص گفت: یکی از معضلات اصلی که در حال حاضر شهر یاسوج به آن مواجه است نبود پارکینگ بوده که با آغاز عملیات احداث پارکینگ در مرکز شهر یاسوج اقدام بسیار خوبی برای رفع این مشکل انجام شده است.

سید حسین کاظمی با بیان اینکه زمین احداث این پارکینگ موقوفه بوده و مالک آن اداره اوقاف است، افزود: این کار، اقدام ارزشمندی است که می‌تواند بخشی از مشکلات ترافیکی شهر یاسوج را حل کند.

وی تصریح کرد: حدود یک ماه پیش نشستی با حضور استاندار برگزار و مقرر شد این زمین به‌منظور احداث پارکینگ در اختیار شهرداری یاسوج قرار گیرد.

مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر اینکه شهر یاسوج به دلیل گردشگر پذیر بودن و ازدحام جمعیت نیازمند احداث پارکینگ طبقاتی است، گفت: به‌طورقطع در آینده اقداماتی در این زمینه انجام خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد نیز هدف از واگذاری این زمین به شهرداری را حل گوشه‌ای از مشکلات ترافیکی شهر یاسوج عنوان کرد و گفت: این زمین به‌صورت اجاره‌ای برای احداث پارکینگ در اختیار شهرداری قرار گرفته است.

parking-yasouj-amliyat-ejraeii- (13)parking-yasouj-amliyat-ejraeii- (11)parking-yasouj-amliyat-ejraeii- (1)parking-yasouj-amliyat-ejraeii- (2)

parking-yasouj-amliyat-ejraeii- (3)

parking-yasouj-amliyat-ejraeii- (4)

parking-yasouj-amliyat-ejraeii- (5)

parking-yasouj-amliyat-ejraeii- (6)

parking-yasouj-amliyat-ejraeii- (7)

parking-yasouj-amliyat-ejraeii- (8)

parking-yasouj-amliyat-ejraeii- (9)

parking-yasouj-amliyat-ejraeii- (10)

parking-yasouj-amliyat-ejraeii- (12)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد