تاریخ درج خبر : 1395/06/03
کد خبر : ۵۵۱۴۹۰
+ تغییر اندازه نوشته -
عدل هاشمی خطاب به وزیر کار:

رئیس‌جمهور فکری به حال سونامی بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد کند

نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی گفت: در برخی مناطق که امکان وقوع سیل وجود دارد با احداث سیل‌بند از هرگونه حادثه‌ای جلوگیری می‌شود، اما برای مقابله با سونامی هیچ پروژه عمرانی تعریف نشده است

IMG_0106

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، عدل هاشمی‌پور در جلسه شورای اشتغال کهگیلویه و بویراحمد که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار کرد: آمار بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد بالاتر از ۱۷٫۷ درصد است.

وی گفت: نباید اسم بیکاری در استان ما را سیل بیکاری نام گذاشت بلکه سونامی بیکاری است.

عدل هاشمی‌پور اظهار داشت: آمار بیکاری در این استان بالاتر از نرخ اعلام‌شده و در بخش‌هایی مانند دیشموک به بیش از ۳۵ درصد می‌رسد.

وی افزود: از وزیر کار می‌خواهیم که فکری به حال سونامی بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد کند.

هاشمی تصریح کرد: از رئیس‌جمهور و هیئت دولت می‌خواهیم که تدبیری برای بیکاری در بیکارترین استان کشور داشته باشند.

وی افزود: در برخی مناطق که امکان وقوع سیل وجود دارد با احداث سیل‌بند از هرگونه حادثه‌ای جلوگیری می‌شود، اما برای مقابله با سونامی هیچ پروژه عمرانی تعریف نشده است.

نماینده مردم شهرستان کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مهم‌ترین درخواست مردم این استان به‌ویژه جوانان از مسئولان رفع بیکاری و ایجاد اشتغال است به‌طوری‌که بیش از ۹۰ درصد جوانان مراجعه‌کننده به نماینده مجلس درخواست کار دارند.

هاشمی‌پور بیان کرد: پروژه‌های اقتصادی نیمه‌تمام و راکد بزرگی در این استان وجود دارد که به طور حتم با نگاه ویژه دولت برای رفع موانع اجرایی شدن این پروژه‌ها شاهد کاهش بیکاری در استان خواهیم بود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: دولت در سی‌امین سفر استانی خود به کهگیلویه و بویراحمد مصوبات خوبی را پیش‌بینی کرده که در صورت اجرایی شدن شاهد توسعه بیش‌ازپیش استان خواهیم بود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد