تاریخ درج خبر : 1395/06/04
کد خبر : ۵۵۱۵۸۹
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد:

حمایت کامل دادگستری استان در برخورد با انشعابات غیرمجاز آب

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد حمایت همه‌جانبه دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در برخورد با انشعابات غیرمجاز آب خبر داد.

ensheab-ghirmojaz-1به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، سید علی لدنی‌نژاد در بازدید از برخی تأسیسات آب‌رسانی شهر یاسوج با اشاره به اهمیت نقش و اثر آب در زندگی بشر بر استفاده بهینه از این نعمت خدادادی تأکید کرد.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد، افزود: برخی از مردم می‌گویند این‌همه رودخانه و چشمه در استان داریم ولی مسئولان می‌گویند با کمبود آب مواجهیم.

وی ادامه داد: درست است ظرفیت آبی زیادی در استان داریم اما از همه این آب‌ها نمی‌توانیم برای آشامیدن استفاده کنیم ضمن اینکه فرایند تبدیل آب رودخانه و چشمه‌ها به آب شرب بسیار پرهزینه است.

این مسئول بر استفاده درست و منطقی از حامل‌های انرژی (آب، برق و گاز) به‌خصوص آب تأکید کرد و گفت: باید اصلاح الگوی مصرف را از خانواده‌ها آغاز کنیم.

لدنی‌نژاد، بر نهادینه شدن استفاده بهینه از حامل‌های انرژی تأکید کرد و بیان داشت: برخی مردم از آب شرب برای آبیاری درختان استفاده می‌کنند که باید جلوی این کار گرفته شود.

وی ضمن تقدیر از همکاری دادگستری استان، گفت: آب و فاضلاب شهری با همکاری دادگستری استان به‌شدت با انشعابات و استفاده‌های غیرمجاز از آب شرب برخورد خواهد کرد.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به جمع‌آوری بیش از 4 هزار و 400 انشعاب غیرمجاز در استان اشاره کرد و گفت: این تعداد انشعاب غیرمجاز مربوط به سال 94 تا خرداد 95 است که با تلاش شرکت آب و فاضلاب شناسایی و جمع‌آوری شد.

وی مهاجرت را از دیگر عوامل مؤثر بر افزایش مصرف آب عنوان کرد و گفت: مثلاً به گفته کارشناسان شهرداری مادوان، ضریب شهری این منطقه بالای 10 درصد بوده و تأمین آب شرب برای جمعیت آنجا مشکل‌ساز شده است.

لدنی‌نژاد با بیان اینکه در هر انشعاب غیرمجاز حدود چهار برابر حالت مجاز آب مصرف می‌شود، بر جلوگیری از این اقدامات تأکید کرد و گفت: در صورت مشاهده هرگونه مورد انشعاب غیرمجاز به‌شدت با آن برخورد خواهد شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد