تاریخ درج خبر : 1395/06/04
کد خبر : ۵۵۱۵۹۶
+ تغییر اندازه نوشته -
پتانسیل‌های طبیعی استان نیازمند توجه مسئولان؛

رودرونه، منطقه‌ گردشگری یا ملک شخصی

در منطقه رودنه مکان‌هایی وجود دارند که دسترسی به آن‌ها غیر ممکن است، بهترین مکان‌های قابل‌استفاده برای گردشگران با دیواری از سنگ و سیمان و دری که قفل و زنجیر شده، محصور گشته است، و این عبارت بر وردی آن‌ها به چشم می‌خورد: این ملک شخصی است!

tn_aftb_jnwb_5به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تابناک، منطقه زیبای گردشگری «رود رونه» در ۱۰ کیلومتری غرب شهرستان باشت قرار دارد که حقیقتاً نمایی زیبا و دل‌نشین از مناظر کم‌نظیر جنوب در دامنه قلل سترگ کوه «خامی» که برف زمستانی آن و آب چشمه‌هایش در فصول سال به‌صورت آبشار گونه و با طی مسیری بسیار دل‌انگیز و با طراوت رودی کم‌نظیر را به نام «رود رونه»، جاری ساخته است.

با وجود فصل گرم سال نشستن در زیر سایه درختان این منطقه، هوایی خنک و دل‌انگیز را برای گردشگران به ارمغان می‌آورد.

اما ورود به بخش‌های بالاتر این منطقه برای همگان، با توجه به صعب‌العبور بودن جاده دسترسی، بسیار سخت و خطرناک است و گردشگرانی که از جاده خاکی این منطقه وارد می‌شوند با طی مسافتی حدود 500 متر باید متوقف شوند و از سایه درختان و مکان‌های قابل نشستن آن در همین پایین‌دست استفاده کنند.

rodroneh-melkshakhsi- (1)

rodroneh-melkshakhsi- (2)

rodroneh-melkshakhsi- (3)

rodroneh-melkshakhsi- (4)این درحالی است که بهترین مکان‌های قابل‌استفاده برای گردشگران در قسمت‌های پایین منطقه، با دیواری از سنگ و سیمان محصورشده و با دری که قفل و زنجیر است، دسترسی را غیرممکن می‌کند ضمن اینکه در کنار این در تابلویی بزرگ هم گذاشته شده و این منطقه را ملک شخصی و کشاورزی اعلام می‌کند.

از طرف دیگر از لحظه ورود به جاده دسترسی به منطقه، با وجود مسافت کم و حداکثر سه کیلومتری، کیفیت بسیار پایین جاده شمارا نسبت به حضور مجدد به این منطقه و همچنین تبلیغ آن برای دیگران، دلسرد می‌کند!

حال این سؤال پیش می‌آید که آیا مسئولان به حل چنین موضوعاتی فکر نکرده‌اند؟ و اینکه اگر منطقه‌ای از طرف دولت گردشگری اعلام می‌شود نباید بتواند معارضات ملکی آن را حل کنند؟ و یا اینکه اگر ملک شخصی است و قابلیت گردشگری دارد چرا بخش خصوصی را با دادن تسهیلات، ترغیب به سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری این منطقه نمی‌کنند؟

و مهمترین موضوع، طول کم و حداکثر سه کیلومتری جاده دسترسی به این منطقه چرا زیرسازی و آسفالت نشده است؟

حال باید دید مسئولین استانی که رئیس جمهور در سفر اخیر بر روی موضوع گردشگری آن تأکید می‌کند تا چه میزان بر روی چنین پتانسیل‌هایی کار می‌کنند؟

آنچه به نظر می‌رسد این است که مسئولین، وقتی صحبت از مناطق گردشگری می‌کنند، فقط یکی، دو ماه از فصل بهار را در نظر می‌گیرند که البته در آن مواقع از سال همه جای طبیعت قابلیت گردشگری دارد!

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد