تاریخ درج خبر : 1395/06/06
کد خبر : ۵۵۱۷۶۴
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

کهگیلویه و بویراحمد رتبه آخر آسفالت راه روستایی در کشور

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شاخص آسفالت راه روستایی در این استان حدود 41 درصد است و از این لحاظ رتبه آخر کشور هستیم.

139407032143241836171144به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، حسن فدایی در دیدار مردمی استاندار و مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با مردم بخش سوق، شاخص آسفالت راه روستایی در سطح ملی را 76 درصد ذکر کرد و اظهار داشت: شاخص آسفالت راه روستایی در این استان نسبت به میانگین کشوری بسیار پایین است.

وی گفت: 2 هزار و 500 کیلومتر از 6 هزار و 500 کیلومتر راه روستایی تنها در این استان آسفالت شدند که شاخص بسیار پایینی است.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد یکی از اولویت‌های اصلی این اداره کل را افزایش شاخص آسفالت راه روستایی ذکر کرد و افزود: این شاخص در صورت تأمین اعتبار لازم تا پایان سال جاری افزایش چشمگیری خواهد یافت.

فدایی با عذرخواهی از مردم بخش سوق در طولانی شدن اجرای جاده دهدشت – سوق تصریح کرد: تکمیل این طرح با تلاش استاندار کهگیلویه و بویراحمد در تأمین اعتبار هر چه سریعتر انجام خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: این طرح در دولت تدبیر و امید از حالت راکد خارج و 2/5 کیلومتر از سمت دهدشت نیز آسفالت شده است.

فدایی بیان کرد: 25 میلیارد ریال طلب کاری پیمانکاران از این طرح نیز در روند کندی آن تأثیرگذار بوده است.

وی ابراز داشت: راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد در صورت تأمین اعتبار قادر به اجرای تمامی طرح‌هاست.

تعریض 9 کیلومتر از جاده دهدشت – سوق در سال 85 آغاز شد.

6 هزار و 548 کیلومتر راه ارتباطی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این میزان 90 کیلومتر بزرگراه، 505 کیلومتر اصلی و یک هزار و 238 کیلومتر فرعی است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • زیلایی ومارگون ولوداب گفت:

    ازتجارب سایراستانهادرس وعبرت بگیریدکه چقدراصولی وهدفمندروستاهاوشهرهای خودراتوسعه می دهندوچقدردلسوزمناطق خودهستندامیدواریم مسولان استان ماهمتی مضاعف وجهادی ازخودنشان دهندواستان رابه جایگاه واقعی خودبرسانند

پربازديد