تاریخ درج خبر : 1395/06/06
کد خبر : ۵۵۱۷۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -
استاندار کهگیلویه وبویراحمد:

آبرسانی حومه غربی شهر دهدشت تا پایان سال ۹۶ می‌شود/ افزایش 2 برابری اعتبار جاده سوق

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: امسال در سفر رئیس جمهور به استان ۴۷ میلیارد تومان برای پروژه آبرسانی به حومه غربی دهدشت اعتبار در نظر گرفته و باید ۳۰۰ متر باید آب را در دو مرحله پمپاژ و تا پایان سال ۹۶ آب را به مخزن برسانیم.

khademi-09

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، سید موسی خادمی در جلسه بررسی مشکلات شهر سوق که در مسجد جامع این شهر برگزار شده بود، اظهار داشت: بخش سوق 86 شهید تقدیم انقلاب کرده و دارای 3 خانواده دو شهیدی و زادگاه شهید روحانی عبدالحمید تقوی و شهید طیب و همچنین هنرمند مرحوم حسین پناهی است.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به حضور چشمگیر و خوب مردم سوق در سفر ریاست محترم جمهور، گفت: بخشی از این عزیزان در استان و بخشی هم از نماینده دولت تدبیر و امید در شهرستان کهگیلویه استقبال خوبی به عمل آوردند.

وی افزود: این حماسه بزرگی که در استان کهگیلویه و بویراحمد انجام و خاطره ماندنی و باکیفیت‌تر از سفرهای گذشته برای مسئولان ملی شکل گرفت که سبب می‌شود نگاه‌ها به استان کهگیلویه و بویراحمد بهتر و جایگاه ما در نگاه ملی افزایش پیدا کند.

خادمی با اشاره به اینکه مشکلات و کاستی‌های زیادی در استان وجود دارد، تصریح کرد: زمانی که پای وفاداری به نظام و دولت پیش آید مردم ما مشکلات را کنار گذاشته و به عنوان جامعه‌ای که برای انقلاب خون داده از همه چیز این دولت و نظام دفاع می‌کند و این کاری بود که در روز 24 مرداد در استان کهگیلویه وبویراحمد شکل گرفت.

وی با بیان اینکه بخشی از مشکلات استان کهگیلویه وبویراحمد تاریخی است، بیان کرد: بحث توسعه در استان ما دیرتر و ضعیف‌تر از سایر جاها شروع و هر چه داریم از انقلاب اسلامی‌ست اما فاصله با مطلوب‌ها زیاد و نیاز به تلاش بیشتری داریم.

خادمی با بیان اینکه ما باید توقعات خود را تنظیم کنیم، عنوان کرد: همه می‌دانیم دولت در چند سال اخیر چه وضعی داشته و قیمت نفت، وضعیت پروژه‌های زیاد نیمه تمام و آنچه تحویل گرفته شد را آگاهی دارید و با دانستن این موارد تقاضاها را مطرح کنیم.

وی با بیان اینکه قول می‌دهیم که در پیگیری‌ها کوتاهی نکنیم و حق استان را بگیریم، افزود: در دوران پرپولی دولت‌ها و زمانی که درآمد در سال به یکصد و 40 میلیارد دلار از نفت در سال می‌رسید برخی از پروژه‌ها مانده و در سال 94 درآمد نفتی کمتر از 30 میلیارد دلار است.

استاندار با اشاره به درخواست‌ها و مطالبات به حق مردم سوق، گفت: آبرسانی به دهدشت غربی و جاده سوق به دهدشت  جزء 20 پروژه مهم و اصلی استان است که در اولویت قرار دارند.

وی با بیان اینکه بعضی از جاده‌ها از محل اعتبارات ملی و برخی پروژه‌های کوچکتر از ردیف اعتبارات استانی انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید ردیفی برای توازن منطقه ای تحت عنوان ماده 180 ایجاد شد و جاده دهدشت سوق از محل این اعتبارات تامین می‌شود.

خادمی با بیان اینکه نزدیک به 6 میلیارد تومان اعتبار برای جاده دهدشت سوق مصوب شد، افزود: در سال 93 اعتباری آمد و این پروژه فعال شد و در سال 94 به دلیل مسائل خاص کشور و با توجه به اینکه 2 میلیارد و 600 میلیون تومان اختصاص یافته بود اما هیچ ردیف اعتباری تخصیص داده نشد.

وی با بیان اینکه ما در استان به دنبال اتمام این جاده هستیم، عنوان کرد: امسال حداقل تا دو برابر سال قبل برای این جاده اعتبار در نظر گرفته می‌شود و جزو اولویت‌های اصلی استان است.

استاندار با اشاره به اینکه آبرسانی به حومه غربی دهدشت جزو اولین اولویت‌های استان است، تصریح کرد: امسال در سفر ریاست محترم جمهور به استان 47 میلیارد تومان برای آن اعتبار در نظر گرفته و باید 300 متر باید آب را در دو مرحله پمپاژ و تا پایان سال 96 آب را به مخزن برسانیم.

خادمی با اشاره به اهمیت پروژه آبرسانی به چهار شهر دهدشت، چرام، سوق، لنده و روستاهای مسیر اشاره کرد و گفت: سال گذشته مصوبه 215 یعنی اجازه اجرایی کردن پروژه را گرفتیم و در سفر دولت تدبیر و امید به استان 60 میلیارد تومان اعتبار برای آن تصویب که تا پایان سال 96 آب شرب شهرهای سوق و دهدشت از سد کوثر تامین می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد