تاریخ درج خبر : 1395/06/07
کد خبر : ۵۵۱۹۱۳
+ تغییر اندازه نوشته -
فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد:

جزئیات دستگیری عوامل توهین به ائمه اطهار (ع) و انتشار تصاویر غیراخلاقی

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد جزئیات جدیدی از دستگیری عوامل توهین به ائمه اطهار (ع) و انتشار تصاویر غیراخلاقی در فضای مجازی را بیان کرد.

سردار-یدالله-بوعلی-423x282

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل فارس، سردار یدالله بوعلی در جمع خبرنگاران به جزئیات جدیدی از دستگیری عوامل انتشار تصاویر مستهجن در فضای مجازی پرداخت و بیان داشت: عده‌ای در فضای مجازی اقدام به انتشار تصاویر توهین به ائمه اطهار (ع)، شخصیت‌های کشوری و همچنین تصاویر و فیلم‌های مستهجن کردند که با اعتراض و واکنش مردم روبه‌رو شد.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: به همین خاطر سازمان اطلاعات سپاه به این قضیه ورود پیدا کرد و رصد فضای مجازی را در اولویت قرار داد.

وی تصریح کرد: علی‌رغم اینکه عده‌ای فکر می‌کنند امکان رصد و پیگیری افراد که تصاویر غیراخلاقی در فضای مجازی می‌گذارند وجود ندارد اما سپاه توانست این افراد را به‌صورت دقیق شناسایی کند.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: نخستین اقدام اطلاعات سپاه استان شناسایی گروه‌های مختلف بود سپس مهندسین اجتماعی ما در این گروه‌ها نفوذ کردند.

وی تصریح کرد: این افراد به‌صورت لحظه‌به‌لحظه از طرف اطلاعات سپاه رصد می‌شدند که با همکاری مراجع قضایی خصوصاً دادستان مرکز استان استعلام هویتی و مالکیتی از این افراد به دست آمد.

بوعلی با اشاره به اینکه اطلاعات و مستندات لازم از این افراد به دست آمد، گفت: مرحله بعدی که سپاه انجام داد مکان‌یابی این افراد بود که مکان و نقطه انتشار این تصاویر و فیلم‌ها توسط سربازان سپاه مشخص شد.

وی تصریح کرد: هفتمین مرحله که اطلاعات سپاه در دستور کار خود داشت شروع عملیات نهایی در مرداد و آغاز دستگیری این افراد بود که امروز به‌صورت رسمی خبر دستگیری این افراد از طریق رسانه‌ها منتشر شده است.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: در این عملیات 8 نفر از مسببان اصلی و کسانی این شبکه‌ها و تصاویر غیراخلاقی را مدیریت می‌کردند دستگیری شدند، همچنین 14 نفر از همکاران این افراد که نقش کم‌رنگ‌تری در این جرم داشتند احضار و تذکرات لازم به آن‌ها داده شد.

وی اضافه کرد: درمجموع 22 نفر از کسانی که اقدام به نشر این تصاویر کرده بودند دستگیر شدند که این افراد از شهرهای مختلف استان هستند که اطلاعات سپاه فتح نه‌تنها مرکز استان بلکه دورترین نقطه استان را نیز رصد می‌کند.

بوعلی اضافه کرد: فضای کاربری این افراد مسدود شده، همچنین 20 دستگاه تلفن هوشمند از این افراد ضبط‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: این تصاویر 4 هزار مخاطب داشتند که در بازنشر تعداد مخاطبین بیشتر از این آمار است که برخی از این مخاطبین خودشان ما را در جریان قرار دادند.

بوعلی تصریح کرد: کسانی که اقدام به بازنشر این تصاویر توهین‌آمیز و مستهجن کردند در مرحله بعدی فراخوانده می‌شوند و تذکرات لازم به آن‌ها داده می‌شود.

وی تصریح کرد: دستگاه قضایی استان با کسانی که اقدام به نشر تصاویر توهین‌آمیز به ائمه اطهار (ع) کردند با قاطعیت برخورد می‌کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد