تاریخ درج خبر : 1395/06/07
کد خبر : ۵۵۱۹۴۸
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

واگذاری 20 پنل خورشیدی به برخی روستانشینان استان در آینده‌ای نزدیک

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد از واگذاری 20 پنل خورشیدی به برخی روستانشینان این استان در آینده نزدیک خبر داد.

Concept of Solar Panel

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، مهندس داود راهزادی از بازدید از پنل های خورشیدی و آخرین روند نقل‌وانتقال آن‌ها به مناطق روستایی موردنظر، اظهار داشت: واگذاری پنل های خورشیدی ویژه روستائیان به‌زودی به این روستاها که جمعیت خانواری آن‌ها کمتر از 10 خانوار است صورت می‌گیرد.

وی میزان برق هر پنل را یک کیلووات عنوان و خاطرنشان کرد: هر پنل به‌راحتی می‌توانند برق سه خانوار را در روزهای آفتابی تأمین کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد افزود: برای اولین بار 20 پنل خورشیدی برای تعدادی از خانوارهای روستایی در مناطق بسیار سخت گذر در این استان تهیه و به‌زودی در اختیار این روستانشینان قرار می‌گیرد.

راهزادی گفت: پنل های خورشیدی کنونی توان تأمین برق وسایل برقی مانند کولرآبی، یخچال، تلویزیون، لامپ‌ها و سایر وسایل برق کوچک‌تر را دارد.

وی افزود: مهمترین شرط واگذاری پنل های خورشیدی به روستانشینان، سخت گذری و پراکندگی این خانوارهای روستایی در کهگیلویه و بویراحمد است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه، پنل های کنونی در صورت آب‌وهوای بارانی می‌توانند تا 48 ساعت برق روستانشینان را تأمین کند، خاطرنشان کرد: این پنل‌ها دارای تجهیزاتی مانند باطری بوده که قابل شارژ است.

راهزادی از تلاش‌های ویژه شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد باهدف استقرار پنل های خورشیدی برای سایر خانوارهای روستایی که امکان برقرسانی با هزینه بسیار بالا برای آن‌ها وجود ندارد خبر داد.

وی گفت: هزینه ریالی پنل های خورشیدی هم‌اکنون توسط شرکت توزیع نیروی وزارت نیرو تأمین می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد، سخت گذری و پراکندگی روستاها در این استان را از مهمترین مشکلات برقرسانی ذکر کرد.

راهزادی گفت: هم‌اکنون تمام روستاهای 20 خانواری در کهگیلویه و بویراحمد از نعمت برق برخوردار و در 2 سال گذشته نیز حدود 45 روستای بین 10 تا 20 خانوار در این استان از نعمت برق برخوردار شدند.

وی افزود: پروژه‌های دیگری برای تأمین برق برخی از روستاهای زیر 10 خانوار که با شبکه‌های برق فاصله نداشته و از سویی در مناطق سخت گذر قرار ندارند هم‌اکنون در دست اجرا است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد، برقرسانی به روستاها را عاملی برای ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار، آباد نمودن روستاها و جلوگیری از مهاجرت به شهرها برشمرد.

راهزادی تأکید کرد که شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد تمام تلاش خود را برای برق‌دار نمودن خانوارهای روستایی که امکان برقرسانی به آن‌ها وجود ندارد بکار خواهد گرفت.

وی گفت: واگذاری پنل های خورشیدی می‌تواند جایگزین شبکه‌های برق در روستاها شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد از روستائیانی که دارای پنل خورشیدی می‌شوند خواست که از وسیله تأمین برق خود مراقبت‌های لازم را داشته باشند.

راهزادی، تعداد مشترکین برق در کهگیلویه و بویراحمد را حدود 230 هزار مشترک ذکر و یادآور شد: از این تعداد مشترک حدود 180 هزار مشترک خانگی که حدود 70 هزار خانوار آن روستایی هستند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد