تاریخ درج خبر : 1395/06/08
کد خبر : ۵۵۱۹۶۰
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد:

در ایجاد فرصت سرمایه‌گذاری خارجی جز ده استان اول کشور هستیم

مدیر کل امور اقتصاد و دارایی گفت:استان در معرفی فرصتهای شناسنامه دار  در کشور جز ده استان اول است.از مجموع 125 طرح موجود در سایت سرمایه گذاری خارجی 9 فرصت سرمایه گذاری برای استان کهگیلویه وبویراحمد تعریف شده است.

کشاورز-ابراهیم-دارایی-

به گزارش سایت کهگیلویه و بویراحمد ابراهیم کشاورز در نشست خبری شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی استان افزود:حوزه اقتصادی نرم افزاری است ماهیت آن فیزیکی نیست که افتتاحیه داشته باشد امکان اطلاع رسانی هر روزه هم ندارد.

وی با بیان اینکه 7 راهبرددر حوزه های اقتصادی وجود دارد که بعضی جنبه استانی دارد و موفق هم بوده است گفت: بزرگترین دستاورد دولت تدبیر و امید آرامش نسبی و ثبات اقتصادی است جاهایی هم ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد اما متناسب با وضعیت و زمان باید قضاوت کرد.

کشاورز ادامه داد:سرعت سرسام اور تورم در این دولت کنترل شد و این  یک هنر است.

وی افزود:در راستای بهبود فضای کسب و کار قوانین بالادستی خیلی خوبی تصویب شد. که این قوانین کمک کننده هستند. این قوانین شاید در اجرا خوب عمل نشوند ولی در آینده اثر گذار هستند.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه ثروتهای هنگفتی داریم که باید از آنها استفاده کنیم گفت: دست مردم باید در اقتصاد باز شود و بخش خصوصی هم  توانمند باشد و از پتانسیل بانکهانیز باید استفاده شود.

وی تاکید کرد:باید بخش های مختلف باهم همراه باشند تا اقتصاد شکوفا شود، دانشگاه باید نسخه بدهد تا اقتصاد اجرا کند. چراکه اقتصاد دانش بنیان اگر شکوفا شود به رشد اقتصاد مقاومتی کمک می کند.

کشاورز گفت: یکی از طرحهای ویژه که فقط در استان اجرا شده راه اندازی سامانه خزانه داری الکترونیکی، در راستای پروژه شفاف سازی و هوشمند سازی عملیات مالی دولت است و اجرای این پروژه مستلزم همکاری همه دستگاه ها است.

وی یادآور شد:از سال 92 تا 95 میانگین سالانه درآمدهای عمومی استان 30 درصد رشد داشته است با این حال جز 4 استانی هستیم که درآمدهای عمومی ما پوشش بودجه را نمی دهد. دولت از سهم ملی به ما کمک می کند.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی افزود:در 5 ماهه اول سال 104 میلیارد تومان باید وصول می کردیم با وصول 114 میلیاردی رشد 12 درصدی را شاهد هستیم.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد