تاریخ درج خبر : 1395/06/08
کد خبر : ۵۵۲۰۳۵
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس اتاق تعاون استان مطرح کرد:

ایجاد تعاونی در بخش کشاورزی راهکاری مؤثر برای مقابله با بیکاری/ 1500 تعاونی غیرفعال در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر اینکه نگرش به بخش تعاون در کهگیلویه و بویراحمد چندان مطلوب نیست، گفت: ایجاد تعاونی‌های تولیدی در بخش کشاورزی ازجمله راهکارهای رونق اقتصادی و کاهش بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.

bagheri-1

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، لهراسب باقری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با وجود امکانات فراوان در این استان، اما تعاونی به معنای واقعی در این استان وجود ندارد، افزود: فعال کردن تعاونی‌های تولیدی به اشتغال و بیکاری کشور کمک شایانی خواهد کرد.

این مسئول با بیان اینکه 20 هزار و 478 شغل در تعاونی‌های فعال این استان ایجاد شده است گفت: تعداد اعضای تعاونی‌های فعال کهگیلویه و بویراحمد 287 هزار و 380 نفر است.

وی با اشاره به اینکه سه هزار و 71 تعاونی در استان وجود دارد اظهار داشت: از این میزان دو ‌هزار و 56 مورد فعال و یک هزار و 15 مورد نیز غیرفعال هستند.

این مسئول با بیان اینکه تعاونی‌های فعال کهگیلویه و بویراحمد در بخش‌های حمل‌ونقل، مصرف، خدمات، مسکن، معدن و فرش فعالیت می‌کنند، یادآور شد: شهرستان بویراحمد با 962 تعاونی فعال بیشترین تعاونی‌های فعال در استان را به خود اختصاص داده است.

باقری بیان کرد: از مجموع تعاونی‌های فعال کهگیلویه و بویراحمد 243 مورد در شهرستان بهمئی، 962 مورد در شهرستان بویراحمد، 225 مورد در شهرستان گچساران، 23 مورد در شهرستان باشت، 135 مورد در شهرستان دنا و مابقی نیز در شهرستان کهگیلویه مستقرند.

وی با بیان اینکه شرکت تعاونی‌های توسعه و عمران در شهرستان‌های بویراحمد، دنا و باشت تشکیل و راه‌اندازی شده است، گفت: این شرکت تعاونی‌ها به‌زودی نیز در دیگر شهرستان‌های استان تشکیل و راه‌اندازی می‌شوند.

رئیس اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به رشد روزافزون جوانان تحصیل‌کرده بیکار در این استان، تأکید کرد: ایجاد تعاونی‌های تولیدی در بخش کشاورزی ازجمله راهکارهای رونق اقتصادی و کاهش بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.

باقری اظهار داشت: کهگیلویه و بویراحمد به دلیل برخورداری از منابع طبیعی خدادادی به‌خصوص در بخش کشاورزی می‌تواند زمینه‌ساز رشد و توسعه تعاونی‌های تولیدی در این بخش و شکوفایی اقتصادی و رونق اشتغال پایدار باشد.

وی آب‌وهوای مساعد، ریزش‌های جوی مطلوب، خاک حاصلخیز، نیروی انسانی جوان و دشت‌های وسیع را ازجمله امتیازهای موجود در کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد و افزود: می‌توان با راه‌اندازی تعاونی‌های مختلف زمینه اشتغال جوانان این استان را فراهم کرد.

وی تأکید کرد: تعاونی‌ها بهترین سازمان‌هایی هستند که توانسته‌اند زمینه جمع‌آوری نیروهای پراکنده را فراهم کنند و در زمینه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی فعالیت کنند.

این مسئول اظهار داشت: از عوامل اجرایی، بانک‌ها و نمایندگان محترم استان انتظار می‌رود در راستای توسعه کارآفرینان گام‌های مؤثری بردارند، چراکه کارآفرینان نمی‌توانند با سود بالای بانکی با کارآفرینان جهانی رقابت کنند.

باقری در پایان گفت: در شرایطی که امکان استخدام و جذب نیرو در مراکز دولتی آن طوری که بایدوشاید مقدور نیست تشکیل تعاونی بهترین راهکار برای برون‌رفت از معضل بیکاری است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد