تاریخ درج خبر : 1395/06/09
کد خبر : ۵۵۲۰۵۷
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

3900 کودک در کهگیلویه و بویراحمد از تحصیل بازمانده‌اند

معاون رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دومین کارگروه اجتماعی و فرهنگی گفت: 3900 کودک در سن دبستان در استان کهگیلویه و بویراحمد از تحصیل بازمانده‌اند.

children-01

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، دکتر میدری افزود: در کشور در حال حاضر 350 هزار کودک بازمانده از تحصیل داریم که 3900 نفر در این استان زندگی می‌کنند.

میدری یادآور شد: اسامی این کودکان از روی اطلاعات هنگام ثبت‌نام یارانه و دفترچه سلامت مشخص شده و این اطلاعات را برای مدیرکل اداره کار استان ارسال خواهم کرد.

وی گفت: در وزارتخانه سامانه‌ای تعریف‌شده که اطلاعات این کودکان را در اختیار خیرین می‌گذاریم.

وی تأکید کرد: باید این کودکان ساماندهی شوند چراکه بر اساس تحقیقات، آسیب‌های اجتماعی ازجمله اعتیاد در میان بازماندگان از تحصیل بیشتر است و اعتیاد نیز تبعات دیگری دارد.

این اطلاعات در شرایطی عنوان شد که مدیرکل آموزش‌وپرورش استان در همین نشست بیان کرد: در شاخص پوشش تحصیلی دوره ابتدایی استان با پوشش 98.5 از میانگین کشوری بالاتر است.

زارع پور تأکید کرد: حتی در پوشش متوسطه اول با 95 درصد بازهم یک درصد از میانگین کشوری بالاتر است و در استان برای رفع بی‌سوادی تلاش می‌کنیم.

وی با اشاره به صعب‌العبوری مناطق استان گفت در سال گذشته 9 مدرسه یک دانش‌آموز، 916 مدرسه یک تا 15 دانش‌آموز و 715 مدرسه یک تا 10 دانش‌آموز در استان داشتیم.

وی درباره تعداد کودکان بازمانده از تحصیل گفت: برخی از کودکانی که گفتید از استان خارج شده‌اند بااین‌حال لیست و اسامی این کودکان را برای ما نیز ارسال کنید تا شناسایی کنیم.

وی همچنین درباره کودکانی که در شهر مادوان از تحصیل بازمانده‌اند گفت: گفته می‌شود از هر 7 خانوار یک خانوار کودک بازمانده از تحصیل دارد درحالی‌که این کودکان  بیشتر تارک تحصیل هستند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد