تاریخ درج خبر : 1395/06/09
کد خبر : ۵۵۲۱۰۴
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد:

رشد نگران‌کننده طلاق در استان/ به ازای پنج ازدواج یک طلاق وجود دارد

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: آمار طلاق در استان بسیار نگران‌کننده است و از هر پنج ازدواج یکی به طلاق منجر می‌شود.

talagh

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از مهر، فتح‌الله میر محمدی ظهر چهارشنبه در نشست کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان افزود: در سال گذشته آمار طلاق در استان نسبت به سال قبل رشد بالایی داشته است.

وی با اشاره به مشکلات ازدواج جوانان در استان اظهار داشت: سن ازدواج در استان نیز افزایش یافته است و میانگین این سن در میان مردان در استان ۳۰ سال و در زنان نیز ۲۸ سال است.

میر محمدی با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی مختلفی در استان وجود دارد، تصریح کرد: یکی از علت‌های اصلی این امر فقر، بیکاری و توسعه‌نیافتگی استان است.

وی خودکشی را از معضلات مهم در استان عنوان کرد و گفت: خودکشی در استان آمار بالایی دارد و مشکل نگران‌کننده گرایش جوانان و نوجوانان کم سن و سال به سمت خودکشی است.

میرمحمدی افزود: سن ۲۸ درصد از افرادی که در استان خودکشی می‌کنند بین ۱۸ تا ۳۴ سال است.

وی تصریح کرد: مهاجرت و حاشیه‌نشینی مشکلات فراوانی را در استان به همراه داشته و با توجه به مهاجرت از روستاها به شهر، این امر زنگ خطری برای افزایش بیشتر آسیب‌های اجتماعی در استان است.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری ۲۰ درصد جمعیت استان را تحت پوشش نهادهای حمایتی عنوان کرد و گفت: از این میزان ۱۴ درصد که شامل ۱۰۰ هزار نفر هستند، تحت پوشش کمیته امداد هستند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد