تاریخ درج خبر : 1395/06/09
کد خبر : ۵۵۲۱۰۷
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون وزیر راه و شهرسازی در کهگیلویه:

پروژه پاتاوه-دهدشت موجب تحول اقتصادی در منطقه می‌شود/ اتمام این پروژه تا دو سال آینده

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه اتمام پروژه پاتاوه – دهدشت سبب خارج کردن شهرستان از بن‌بست و تحول اقتصادی می‌شود گفت: درصورتی‌که ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار موردنیاز این پروژه تأمین شود ظرف مدت ۲ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

hashemi-adal-moaven-vazir

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، خیرالله خادمی عصر امروز در بازدید از پروژه قطعه سوم محور پاتاوه – دهدشت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: محور پاتاوه – دهدشت یک قسمت از کریدوریست که مرکز کشور را به بنادر جنوبی ازجمله بندر امام و بوشهر وصل که عملیات اجرایی آن ادامه دارد و انجام این پروژه مهم سبب خارج نمودن شهرستان از بن‌بست و تحول اقتصادی می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه امیدوارم کل این کریدور به نتیجه برسد، گفت: محور پاتاوه – دهدشت که در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده نزدیک به 140 کیلومتر است که به دلیل عوارض سخت طبیعی و عبور از دامنه‌های رشته‌کوه زاگرس نیاز بود که نزدیک به 9 کیلومتر تونل در این قطعه حفاری و یک هزار و 500 متر پل خاص و بلند احداث و مابقی محور، مسیری سخت است که نیاز به ترانشه‌های بسیار بلندی دارد.

وی با بیان اینکه گره‌ها و حجم بزرگی از کار انجام شده است، تصریح کرد: نزدیک به 5 هزار و 500 متر از تونل‌های این پروژه حفاری و بخش‌هایی از آن لاینینگ و در قطعه‌های اول، دوم و سوم این محور نزدیک به 4 هزار و 500 متر از این تونل‌ها قابل تردد است.

خادمی افزود: عملیات اجرایی در باقی‌مانده این پروژه به طول 55 کیلومتر باید انجام شود که نزدیک به 5 کیلومتر آن تونل و بیش از 1000 متر نیز به پل‌های خاص و بلند احتیاج دارد.

وی با بیان اینکه این بازدید پیرو سفر هیئت دولت و سخنان ریاست محترم جمهور که فرمودند اعتبار این پروژه در دو سال تأمین می‌شود، انجام گرفت، عنوان کرد: با توجهی که سیستم مالی کشور به این پروژه معطوف دارد امروز ارزیابی مالی اجرایی و مالی این پروژه انجام می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه کل این پروژه نزدیک به 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که 150 میلیارد تومان برای اجرای قطعه سوم و 50 میلیارد تومان دیگر برای تکمیل سایر قطعات این پروژه‌ است، تصریح کرد: درصورتی‌که 150 میلیارد تومان اعتبار موردنیاز پروژه پاتاوه – دهدشت تأمین شود ظرف مدت 2 سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

خادمی با اشاره به نقش ترانزیتی و محوری این کریدور برای کشور، خاطرنشان کرد: امیدوارم این محور به‌عنوان یک کریدور سراسری در کشور بتواند نقش‌آفرینی کند و به‌طورقطع سبب رفع بن‌بست‌های منطقه‌ای و تحول اقتصادی برای مردم شهرستان کهگیلویه می‌شود.

وی به دستاوردهای بازدید خود از پروژه پاتاوه-دهدشت اشاره کرد و گفت: امروز برنامه‌ریزی مالی را تنظیم و برنامه اجرایی ظرف مدت دو هفته آینده ارائه می‌شود و از محل اسناد خزانه اعتباری به مبلغ 38 میلیارد تومان در سه مرحله به این پروژه اختصاص که با پرداخت این مبلغ تمام مطالبات پیمانکارهای این محور قابل پرداخت و به عملیات اجرایی سرعت بیشتری بخشیده می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه نماینده شهرستان کهگیلویه بزرگ در سال‌های گذشته خود مجری این پروژه بودند، افزود: امروز نیز با توجه به اینکه مسئولیت نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی را بر عهده دارد به‌عنوان یکی از اولویت‌های مهم کاری خود آن را پیگیری می‌کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد