تاریخ درج خبر : 1395/06/10
کد خبر : ۵۵۲۱۳۹
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون عمران وزیر کشور در یاسوج:

رودخانه‌های حوزه شهری به شهرداری‌ها واگذار می‌شود

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: رودخانه‌های حوزه شهری طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی به شهرداری‌ها برای ساخت پارک ساحلی واگذار می‌شود.

yasuj-bazdid-moaven-vazir-zareii-2-- (28)

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، هوشنگ خندان‌دل روز پنجشنبه در بازدید از رودخانه ساحلی شهر یاسوج اظهار داشت: وجود رودخانه در شهرهای مختلف کشور یک فرصت مهم اقتصادی برای شهرداری‌هاست.

وی گفت: با بهسازی و زیباسازی رودخانه‌های حوزه شهری علاوه بر جلوگیری از خطر سیلاب، می‌توان بخش گردشگری و تفریحی شهری را توسعه داد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور افزود: عمران شهری و روستایی اولویت تخصیص اعتبارات در سالجاری است.

خندان‌دل تصریح کرد: دولت یازدهم تمام تلاش خود را انجام داده تا مدیریت شهری به‌صورت منطقی و عاقلانه گسترش یابد.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: عملیات اجرایی پارک ولایت در زمینی به مساحت 15 هکتار در 2 فاز در حال اجراست.

پژمان نیک اقبال اظهار داشت: 85 میلیارد ریال برای احداث فاز نخست بوستان خانوادگی ولایت و برای کل مجموعه 120 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری می‌شود.

وی گفت: فاز نخست این بوستان بزرگ با 90 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا که تاکنون بیش از 70 میلیارد ریال در این زمینه هزینه شده است.

وی ادامه داد: فاز نخست آن شامل اجرای مسیر رودخانه، پیست‌های دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی، سکوهای نشیمن، آمفی‌تئاتر، مکان‌های ورزشی، سرویس‌های بهداشتی و رفاهی است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد