تاریخ درج خبر : 1395/06/10
کد خبر : ۵۵۲۱۴۳
+ تغییر اندازه نوشته -
با حضور مسئولان کشوری و استانی؛

مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی شهر لیکک افتتاح شد

 مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی شهر لیکک با حضور مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و جمعی از مسئولان استانی به بهره‌برداری رسید.

likaka-eftetah- (2)

به گزارش  سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد، با حضور مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام در مجلس شورای اسلامی، معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مدیران عامل شرکت های آب و فاضلاب و آب منطقه‌ای استان، پس از بازدید از عملیات اجرایی خط انتقال پروژه آبرسانی از سد کوثر به شهرستان بهمئی، مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی شهر لیکک به بهره‌برداری رسید.

سید علی لدنی‌نژاد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان با بیان اینکه در حال حاضر شش شهر استان کهگیلویه و بویراحمد درگیر تنش آبی هستند عنوان کرد: احداث خط انتقال آب سد کوثر به شهرهای کهگیلویه و بهمئی نقش مؤثری در کاهش اثرات تنش آبی دارد.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه مخازن ذخیره آب فعلی شهر لیکک جوابگوی نیاز شهروندان نبود، در همین راستا احداث مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی شهر لیکک از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران در دستور کار قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد نیز با بیان اینکه برای تکمیل پروژه احداث مخزن و خط انتقال آب لیکک ۱۲۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شد، عنوان کرد: پروژه مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی از سال ۱۳۹۰ شروع و در تابستان جاری تکمیل و آماده بهره‌برداری شد.

علی داودی‌مهر جمعیت تحت پوشش این مخزن را بیش از ۲۵ هزار نفر عنوان کرد و افزود: اعتباری بالغ‌بر ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای تکمیل این مخزن هزینه شد.

وی طول خط انتقال پروژه آبرسانی به لیکک را ۵۱ کیلومتر و در قطرهای ۵۰۰ و ۶۰۰ میلی‌متر عنوان کرد و گفت: لوله‌گذاری این خط انتقال از سد کوثر تا مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی شهر لیکک در حال حاضر آغاز شده است.

مهندس حمیدرضا جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز در این آئین با اشاره به پیشرفت قابل‌قبول و سرعت اجرای مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی شهر لیکک بیان کرد: این موضوع نشان‌دهنده تلاش مسئولان و مجریان این طرح است.

وی با اشاره به اهمیت اجرای طرح آبرسانی به شهر لیکک و شهرستان بهمئی اظهار کرد: با توجه به وضعیت آب شرب در شهرهای کشور و نیاز به منابع تأمین آب پایدار احداث خطوط انتقال از سد کوثر نقش بسزایی در کنترل تنش آبی شهرهای جنوبی استان کهگیلویه و بویراحمد دارد.

وی تصریح کرد: مجموعه وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور همه تلاش خود را برای تکمیل خط انتقال و به سرانجام رساندن این پروژه مهم و حیاتی به کار خواهند گرفت.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با تقدیر از همه‌کسانی که در این طرح مهم مشارکت دارند، تأکید کرد: امیدواریم که با تکمیل هرچه سریعتر خط انتقال پروژه آبرسانی لیکک مردم شریف این شهر از منافع آن بهره ببرند.

likaka-eftetah- (4)

likaka-eftetah- (5)

likaka-eftetah- (3)

likaka-eftetah- (2)

likaka-eftetah- (1)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد