تاریخ درج خبر : 1395/06/10
کد خبر : ۵۵۲۱۵۱
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دنا عنوان کرد:

تسهیلات کم‌بهره همراه با حمایت ویژه از کاشت کلزا در شهرستان دنا

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دنا از ارائه تسهیلات کم‌بهره همراه با حمایت ویژه از کشاورزانی که به کاشت دانه‌ روغنی کلزا اقدام کنند، خبر داد.

azarfar-2

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ترنم دنا، دکتر آذر فر رئیس جهاد کشاورزی شهرستان دنا ضمن اشاره به طرح کشت دانه‌های روغنی ازجمله دانه کلزا که در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار گرفته است، اظهار کرد: با اشاره به این‌که کشت دانه‌های روغنی کلزا در استان کهگیلویه و بویراحمد کلید خورده است و سازمان جهاد کشاورزی استان و شهرستان‌های استان در راستای سیاست‌های حمایتی دولت در بحث خودکفایی و تولیدات محصولات استراتژیک و دانه روغنی و احقاق شعار اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل برنامه‌های کشت دانه روغنی «کلزا» را در دستور کاری خود قرار داده است.

وی ادامه داد: کشاورزانی که مشتاق کشت این دانه روغنی باشند توسط جهاد کشاورزی شهرستان دنا از حمایت ویژه‌ای برخوردار می‌شوند.

آذر فر در ادامه با اشاره به وارد شدن بخش عمده‌ای از این محصول از خارج از کشور تصریح کرد: در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، دولت حمایت‌های ویژه‌ای برای توسعه کشت محصول دانه‌های روغنی کلزا دارد

این مسئول اظهار داشت: ازآنجاکه خرید محصولات از کشاورزان تضمینی بوده و کشت دانه روغنی کلزا در تناوب با محصول گندم گیاه بسیار مفیدی است که باعث حاصلخیزی خاک نیز می‌شود و از بازه اقتصادی خوبی نیز برخوردار است لذا جهاد کشاورزی شهرستان دنا مشوق‌ها و شرایط لازم برای کشت این محصول را در اختیار کشاورزان قرار می‌دهد.

آذرفر با اشاره این موارد تصریح کرد: ارائه نهاده‌های یارانه دار ازجمله کود و سم و پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش با کارمزد پایین و تحویل آسان و پرداخت به‌موقع بهای محصول، حل‌وفصل کردن مشکلات بازرگانی، تأمین کارنده های جدید کلزا و سایر ادوات تخصصی کاشت و بیمه محصولات مشوق‌های لازم را جهت کشت در اختیار کشاورز قرار می‌دهد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دنا در پایان اظهار کرد: حمایت جهاد کشاورزی شهرستان دنا برای کشت دانه روغنی کلزا برای کشاورزان و صاحبان اراضی شامل آن دسته از زمین‌هایی می‌شود که «زراعی قابل‌کشت» باشد و منابع طبیعی هیچ‌گونه تصرفی در اراضی نداشته باشد. وی گفت زمین‌های زراعی قابل‌کشت منطقه دشتک سی سخت، دشت بازار سی سخت، اراضی روستای بیژگن و مجموعه روستاهای بخش پایین و سادات محمودی و سایر اراضی زراعی قابل‌کشت در شهرستان دنا شامل این طرح است که موردحمایت جهاد کشاورزی قرار می‌گیرد

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد