تاریخ درج خبر : 1395/06/10
کد خبر : ۵۵۲۲۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -
شهردار یاسوج مطرح کرد:

تعطیلی شهرداری‌های کهگیلویه و بویراحمد در صورت تداوم وضع موجود

شهردار یاسوج گفت: با وضعیت موجود باید قفل تعطیلی روی درب شهرداری‌های کهگیلویه و بویراحمد زد.

yasuj-neshast-shahrdaran-ostan- (8)

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس، محمدعلی جاوید ظهر امروز در نشست شهرداران استان کهگیلویه و بویراحمد با معاون عمرانی وزیر کشور با بیان پاره‌ای از مشکلات شهرداری یاسوج و کل شهرداری‌های استان گفت: شهرداری یاسوج که منبع درآمدی ندارد باید ماهیانه 2/5 میلیارد تومان و سالانه 30 میلیارد تومان حقوق پرداخت کند.

وی گفت: درحالی‌که از محل سازمان همیاری شهرداری‌ها 3 میلیارد تومان و از محل ارزش‌افزوده نیز تنها 3 میلیارد تومان به شهرداری یاسوج تزریق مالی شد.

شهردار مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: شهرداری‌های استان تک‌محصولی هستند و همه امید آن‌ها برای درآمدزایی به پروانه‌های ساختمانی است که هرسال رو به کاهش است و اگر در یاسوج سالی 247 پروانه ساختمانی یک‌میلیون تومانی داشته باشیم وضعیت ما برای همه معلوم و مشخص خواهد بود.

جاوید بیان کرد: در شهرداری یاسوج اکنون بیش از هزار نفر نیرو وجود دارد که از سال‌های گذشته به‌صورت مازاد تعداد زیادی واردشده و اکنون با مشکل بسیار بزرگی برای پرداخت حقوق و مزایای آن‌ها روبه‌رو هستیم.

وی در ادامه به برخی دیگر از مشکلات شهرداری یاسوج اشاره کرد و افزود: در حالی در مرکز استان قرار داریم و چند روز دیگر مدارس و دانشگاه‌ها بازگشایی می‌شوند که شهرداری در واحد اتوبوس‌رانی 32 دستگاه اتوبوس دارد که تنها 6 دستگاه آن‌ها مستعمل و سالم هستند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد