تاریخ درج خبر : 1395/06/10
کد خبر : ۵۵۲۲۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -
در نشست با معاون وزیر کشور مطرح شد:

کاهش بودجه شهرداری‌های کهگیلویه و بویراحمد/ 556 روستا خالی از سکنه شده‌اند

در نشست شهرداران و مسئولان و نمایندگان مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس با معاون عمرانی وزیر کشور موضوعات مهمی ازجمله روند کاهشی بودجه شهرداری‌های کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد.

nikeghbali-1

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس، ظهر امروز شهرداران استان کهگیلویه و بویراحمد به همراه استاندار و نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نشستی را با معاون عمرانی وزیر کشور برگزار کردند.

در این نشست پژمان نیک‌اقبالی گزارشی از وضعیت شهرها و روستاها و همچنین شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان کهگیلویه و بویراحمد ارائه کرد.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست اظهار کرد: اکثر روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد کوچک هستند.

وی گفت: تعداد روستاهای استان ما دو هزار و 232 روستا بوده که در حال حاضر 556 روستا خالی از سکنه شده‌اند.

این مسئول از وضعیت شهرها و روستاهای استان خبر داد و گفت: در استان تعداد 556 دهیاری داریم که تعداد 59 هزار و 268 خانوار با 294 هزار و 451 نفر زیر پوشش دهیاری‌های ما در روستاهای استان قرار دارند.

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: قبل از انقلاب کمترین خدمات به روستاهای استان ما ارائه شده بود به‌طوری‌که تعداد روستاهایی که برق داشتند 18 روستا بود و در حال حاضر یک‌هزار و 716 روستای ما برق‌دار هستند.

وی گفت: قبل از انقلاب فقط یک روستای ما گاز داشت که اکنون 561 روستای استان از نعمت گاز برخوردار هستند و روستاهایی که از تلفن و مخابرات برخوردار بودند یک روستا بود که اکنون تعداد آن‌ها به یک‌هزار و 500 روستا رسیده است.

معاون عمرانی استاندار در ادامه به اعتباراتی که به دهیاری‌های استان طی سال‌های گذشته اختصاص یافته اشاره کرد و گفت: در سال 92 این اعتبارات 9/9 میلیارد تومان بود که در سال 93 به 22/6 میلیارد تومان رسید و در سال 94 این رقم به 17/5 میلیارد تومان کاهش یافت.

نیک‌اقبالی افزود: قیر رایگان هم در اختیار تعداد 39 دهیاری ما قرار داده شد و مبلغ 890 میلیون تومان از محل جریمه‌های راهنمایی و رانندگی به دهیاری‌های استان پرداخت شد.

وی به واحدهای مسکونی روستایی استان و مقاوم‌سازی آن‌ها هم اشاره‌ای کرد و گفت: تعداد 68 هزار واحد مسکونی روستایی داریم که تنها 13 هزار واحد مسکونی روستایی در استان مقاوم‌سازی شده است.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به وضعیت شهرها هم گریزی زد و با بیان این‌که حاشیه‌نشینی یکی از مشکلات عمده شهرهای استان به شمار می‌رود، افزود: 61 درصد مهاجرت‌های درون استانی و از سایر شهرهای استان به شهرهای دیگر و بقیه مربوط به مهاجرت از استان‌های دیگر به شهرهای کهگیلویه و بویراحمد است.

نیک‌اقبالی افزود: ایجاد کارخانه پسماند و بازیافت یکی از اولویت‌های مهم در شهرهای استان است و اکنون یکی از تنها استان‌هایی در کشور هستیم که کارخانه بازیافت نداریم.

وی افزود: این در حالی است که در شهری مانند یاسوج روزانه 120 تن زباله تولید می‌شود و نیاز به کارخانه پسماند و بازیافت داریم.

این معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد با درخواست از معاون عمرانی وزیر کشور برای توجه بیشتر به شهرداری‌های استان گفت: شهرداری‌های ما درآمد پایداری ندارند و بیشتر آن‌ها نتوانسته‌اند حقوق و مزایای کارکنان خود را پرداخت کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد