تاریخ درج خبر : 1395/06/11
کد خبر : ۵۵۲۲۸۲
+ تغییر اندازه نوشته -
در کارگروه مسایل اجتماعی و فرهنگی درباره خودکشی عنوان شد:

تعداد خودکشی زیاد نیست اما نباید اپیدمی شود

مسائل اجتماعی حالت اپیدمی دارد و اگر جلوی آن گرفته نشود از کنترل خارج می‌شود. این را معاون رفاهی وزیر کار عنوان کرد و افزود: برای اینکه جلوی خودکشی‌های سریالی در این استان را بگیریم نیاز است همه با هم بسیج شوند.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، میدری اضافه کرد: نظام اداری ایران دستوری و آمرانه است و نمی‌تواند با مردم ارتباط بگیرد درحالی‌که با دستور نمی‌توان کار فرهنگی انجام داد.

وی ادامه داد: شیوع خودکشی را نیز نمی‌توان تنها به یک یا چند عامل ربط داد اما به‌هرحال باید هرکس در حوزه خود عوامل را بررسی کند.

میدری تأکید کرد: قبل از هر کاری باید معضل بیکاری را حل کنیم اما می‌بینیم که پول‌ها را در اختیار کارآفرینان بزرگ می‌گذارند که به‌جای کارآفرینی می‌روند در تهران خانه می‌خرند و اینکه بگوییم چقدر به کارآفرینانمان پول داده‌ایم هنر نیست بیشتر به یک رانت شبیه است.

این صحبت در حالی عنوان شد که مدیرانی که در این کارگروه دعوت شده بودند هر کدام برای خود نظری داشتند در برخی موارد با هم ‌هم‌عقیده بودند و در بیشتر موارد اصلاً اتفاق‌نظر نداشتند.

نمی‌توانیم برای خودکشی چراغ خاموش حرکت کنیم

رئیس بهزیستی با بیان اینکه این سازمان اقدامات فرهنگی را در سطح شهر آغاز کرده است، گفت: ازجمله این اقدامات انجام نمایش‌های خیابانی و نمایشگاه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و هنری عمومی است.

وی تأکید کرد: نمی‌توان موضوع را لوث کرد و با مطرح کردن زیاد، آن را امری عادی برای جامعه جلوه داد بااین‌حال نمی‌توانیم آن‌قدر چراغ خاموش حرکت کنیم که یک‌دفعه مثل ایدز از کنترل خارج شود.

با تئاتر نمی‌توان مشکلات را حل کرد

البته شهردار یاسوج نظر کاملاً مخالفی داشت و گفت: با تئاتر نمی‌توان معضلات یک شهر را حل کرد و باید به‌جای این حرف‌ها شغل برای جوانان ایجاد کرد.

محمدعلی جاوید همچنین با اشاره به شیوع پدیده کودکان کار در معابر شهر یاسوج گفت: این کودکان را نمی‌توانیم هرروز جمع کنیم و به مکان‌هایی ببریم که انواع و اقسام خلافکاران در آنجا حضور دارند.

با دستور و قانون نمی‌توان معضل خودکشی را حل کرد

شریف اسلامی مدیر حوزه هنری استان با گلایه از شهردار گفت: چگونه معتقدید زبان هنر کارساز نیست درحالی‌که شب فیلمی با نام ستایش از تلویزیون پخش می‌شود فردا همه در ثبت‌احوال نام فرزندان خود را ستایش می‌گذارند.

وی تأکید کرد: زبان هنر برترین زبان است و معتقدم با نصیحت و دستور و قانون نمی‌توان معضلاتی مانند خودکشی را حل کرد ضمن آنکه بیشتر افرادی که خودکشی می‌کنند نه مشکل مالی دارند و نه در سنی هستند که در زمره بیکاران جامعه به حساب بیایند.

درنهایت استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: به لحاظ آسیب‌های اجتماعی جز استان‌های پاک کشور هستیم اگرچه باید مواظب باشیم اقدامات پیشگیرانه را انجام دهیم که یک‌دفعه با شیوع یک آسیب روبرو نشویم.

موسی خادمی تأکید کرد: خودکشی به لحاظ تعدادی رقم بزرگی نیست اما باید قبل از اینکه اپیدمی شود جلوی آن را بگیریم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد