تاریخ درج خبر : 1395/06/12
کد خبر : ۵۵۲۳۷۲
+ تغییر اندازه نوشته -
علی آذرنژاد

دفاع از ارزش‌ها یا حمله به دولت؟!

در هفته‌های اخیر حقوق‌های نجومی مدیران ارشد دولتی در صدر اخبار رسانه‌ها قرارگرفته است؛ که برخوردهای متفاوتی با این ویژه خواری و پدید زشت صورت گرفته است.

از ذخیره نظام و امانت‌داران بزرگ خواندن برخی از این مدیران توسط محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در مراسم تودیع صفدر حسینی تا برخی از موضع‌گیری‌ها که بیش از این‌که بوی دلسوزی از آن بیاید، بوی سیاست‌بازی و باندبازی از آن می‌آید.

در این بین امام مسلمین، آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار هیئت دولت، مسئله فیش‌های نجومی را، حمله به ارزش‌ها دانست.

در اینکه متأسفانه برخی مدیران ارشد دولتی به بیت‌المال مسلمین دست‌درازی کرده و حقوق‌های نجومی برای خود وضع کرده‌اند و موجب کم اعتمادی و یا بی‌اعتمادی مردم نسبت به مدیران نظام شده است، شکی نیست اما مسئله چیز دیگری است.

آیا فقط حقوق‌های نجومی در قوه مجریه صورت گرفته و می‌گیرد؟

قطعاً بخشی از این فشارهایی که بر دولت حسن روحانی در این سال آخر ریاست جمهوری‌اش، وارد می‌کنند سیاسی بازی است و برای تأثیرگذاری درنتیجه انتخابات رئیس‌جمهوری ۹۶ و پیروزی جناح مقابل اوست.

اگر چنین فشارهایی برای رضای خدا و پس گرفتن بیت‌المال است چرا دیگر نهادهای حاکمیتی را تحت‌فشار نمی‌گذارند برای شفاف‌سازی دستمزد مدیران و مسائل مالی آن‌ها؟!

آیا سازمان‌هایی به نام رسانه ملی و شهرداری‌ها و قوه قضائیه و…. در این کشور وجود ندارد که دستگاه‌های نظارتی به مسائل مالی و حقوق و دستمزد آن‌ها، ورود کنند و مسائل را برای صاحبان اصلی انقلاب روشن کنند و اگر خلافی صورت نگرفت که فبها، ولی اگر خلاف قانونی صورت گرفت شجاعانه برخورد کنند و مصلحت نظام اسلامی را بر مصلحت اشخاص ترجیح دهند.

اگر رسانه‌ها و جناح‌های سیاسی مخالف دولت حجت‌الاسلام حسن روحانی در عمل خود صادق هستند باید پیکان مطالبه گری خود را به‌سوی سایر نهادها و دستگاه‌های موجود نشانه بگیرند و از آن‌ها شفافیت در امور مالی و دستمزدی را مطالبه کنند.

نکته مهمی که لازم است ذکر شود اینکه قطعاً و یقیناً اگر دستگاه‌های نظارتی همه نهادها و دستگاه‌ها را چه آن‌ها که زیر نظر دولت است و چه آن‌ها که تحت مدیریت دولت نیستند را مسائل مالیشان را بدون غرض‌ورزی سیاسی و صرفاً برای حفظ حیثیت نظام اسلامی بررسی و شفافت سازی کنند، مردم نسبت به همه ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اعتماد بیشتری می‌کنند در غیر این صورت روزبه‌روز شاهد بی‌اعتمادی مردم نسبت به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهیم بود.

پ ن ۱: امام خمینی (ره): ما _ بحمدالله _ امروز همه متصدی‌هایمان کاخ‌نشین نیستند، دولت ما یک دولت کاخ‌نشین نیست. آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید فاتحه دولت و ملت را بخوانیم!

پ ن ۲: این مطلب به معنای تائید دولت یازدهم از سوی نگارنده نیست و صرفاً ازاین‌جهت نگاشته شد که مخالفان دولت منصفانه با این پدیده شوم برخورد کنند و آن روی سکه را هم ببینند.

والعاقبه للمتقین

سردبیر ماهنامه سیاسی اجتماعی ربذه

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد