تاریخ درج خبر : 1395/06/12
کد خبر : ۵۵۲۳۹۰
+ تغییر اندازه نوشته -
گزارشی از نمایشگاه بانکداری اسلامی؛

نمایشگاهی برای ترویج راه کسب روزی حلال

به مناسبت هفته بانکداری نمایشگاه بانکداری اسلامی در محل مصلای امام خمینی(ره) شهر یاسوج برگزار شد.IMG_20160903_140240

به گزارش سایت استان مدیر امور شعب بانک مهر اقتصاد استان کهگیلویه و بویراحمد کهگیلویه و بویراحمد مدیر امور شعب بانک مهر اقتصاد استان کهگیلویه و بویراحمداظهار کرد: دین مبین اسلام در حوزه اقتصاد راهکارهای سازنده‌ای دارد که اگر آن‌ها را سرلوحه کار قرار دهیم، بدون شک موفق خواهیم شد.

محمد علی نیک منش به کار بستن شیوه‌های بانکداری اسلامی را راهکاری مناسب در مقابل جنگ اقتصادی دشمن برشمرد و گفت: بانکداری اسلامی زمینه‌ساز تحقق اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری است.

وی افزود: از اهداف دیگر برگزاری نمایشگاه بانکداری اسلامی این است که راهکارهای کسب و کار و روزی حلال و پرهیز ازبانکداری ربوی را در جامعه ترویج دهیم.
نیک‌منش در ادامه به فعالیت‌هایی که بانک مهر اقتصاد استان در حوزه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: برای کمک به روند تولید و اشتغال‌زایی که از مهم‌ترین سرفصل‌های اقتصاد مقاومتی است تسهیلات بسیار خوبی در سال‌های اخیر پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: به همین منظور در سال گذشته 13 میلیارد تومان و در سال جاری 12 میلیارد و 800 میلیون تومان به حوزه اقتصاد مقاومتی و اشتغال‌زایی اختصاص یافته است.

“ربا” از صریح‌ترین احکام اسلامی است

امام جمعه یاسوج نیز  گفت: ربا از صریح‌ترین و واضح‌ترین احکام اسلامی است که حرام شمارده شده است.

حجت‌الاسلام سید علی اصغر حسینی با بیان اینکه هیچ حکمی به اندازه “ربا” در دین اسلام مورد تأکید قرار نگرفته است، اظهار کرد: پیرامون ربا و پرهیز از آن آیات و روایات متعددی در قرآن و احادیث وجود دارد.

خطیب نماز جمعه یاسوج یاسوج با اشاره به هفته بانکداری اسلامی افزود: رباخوار، ربادهنده، واسطه ربا و شاهدین و تأییدکنندگان ربا همه از درگاه رحمت الهی محرومند و ملعون هستند.

حجت‌الاسلام حسینی با بیان اینکه ربا در حکم جنگ با خدا و یک حرام حتمی و قطعی است، تصریح کرد: بیایید همه تلاش کنیم تا ربا از زندگی مردم و سیستم بانکی دور شود.

بانکداری بدون ربا را هم عقل و هم شرع تأیید می‌کند

مشاور فرهنگی بانک مهر اقتصاد کهگیلویه و بویراحمد گفت: بانکداری اسلامی و بدون ربا شیوه انکداری عاقلانه و شرعی است و مورد تأیید علما و فقها است.

حجت‌الاسلام سیدحسین رضوی پیش اظهار کرد: موضوع ربا در اسلام به شدت منع شده و این موضوع در سیستم بانکی اهمیت بیشتری دارد.

مشاور فرهنگی بانک مهر اقتصاد کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه فاصله زیادی تا تحقق بانکداری اسلامی و بدون ربا در کشور داریم، افزود: باید دولت و بانک مرکزی نسبت به اجرای بانکداری بدون ربا دغدغه بیشتری داشته باشند.

این استاد حوزه علمیه تصریح کرد: بانک مهر اقتصاد در این زمینه بانکی پیشرو است چرا که عقل و شرع ما می‌گوید باید بانکداری ما بر پایه اسلام و به عنوان بانکداری بدون ربا باشد.

حجت‌الاسلام رضوی گفت: نقش مردم در بانکداری اسلامی بسیار مهم است و تا مردم نخواهند بانکداری اسلامی محقق نمی‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • همشری شما گفت:

    بانکداری اسلامی…
    اندکی تامل در باب این واژه و شرایط امروز بانکهای ما…
    بانکداری اسلامی یا دانشگاه …….

پربازديد