تاریخ درج خبر : 1395/06/12
کد خبر : ۵۵۲۴۰۳
+ تغییر اندازه نوشته -

کمبود اقلام امدادی در جمعیت هلال‌احمر

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر گفت: کمبود اقلام امدادی در کشور مواجهیم که نیاز است به استانداردها برسیم.

24807

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایسنا، دکتر ناصر چرخ‌ساز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیران عامل جمعیت هلال‌احمر استان به خبرنگاران افزود: نزدیک به 16 استان کشور از بالگرد امداد و نجات و آشیانه بالگرد برخوردارند اما مابقی استان‌های در حال احداث آشیانه بالگرد هستند. معدود استان‌هایی در کشور وجود دارد از جمله استان کهگیلویه و بویراحمد که فاقد آشیانه بالگرد هستند که تقریباً مراحل پیشنهادی را داده‌اند اما هنوز اقدام خاصی در این زمینه برای این استان نشده است.

وی بیان کرد: در یک مرحله مجلس 400 میلیارد تومان اعتبار برای جمعیت هلال‌احمر مصوب کرد و هم‌اکنون هیئت دولت در فاز اول 200 میلیارد تومان را مصوب کرد اما هنوز تخصیص اعتبار صورت نگرفته است که امیدواریم این تخصیص اعتبارات به‌زودی انجام شود.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خاطرنشان کرد: حدود 55 هزار نفر نجاتگر درجه بندی شده در سطح کشور داریم که با سازمان هلال‌احمر و سازمان امداد و نجات همکاری می‌کنند.

چرخ‌ساز تصریح کرد: در دستور کار داریم که این تعداد را با برگزاری دوره‌های آموزشی افزایش دهیم.

وی ادامه داد: با کمبود اقلام امدادی در کشور مواجیم که نیاز است به استانداردها برسانیم که با تخصیص اعتبارات مجلس و دولت امیدواریم بتوانیم بخشی از این کمبودها را مرتفع کنیم.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر عنوان کرد: بالغ‌بر 30 نوع حوادث طبیعی از جمله سیل و زلزله و طوفان و ریزگرد را در کشور تجربه کرده‌ایم که کشور ما یکی از حادثه‌خیزترین کشورهای منطقه است که در چهار اقلیمش می‌توانیم این حوادث را تجربه کنیم.

چرخ‌ساز در خصوص نبود امداد هوایی و نیاز استان کوهستانی و حادثه‌خیز کهگیلویه و بویراحمد به این امدادرسانی افزود: هزینه یک بالگرد بالغ‌بر 40 میلیارد تومان و هزینه نگهداری بالگرد سالانه حدود 10 میلیارد تومان است که سازمان هلال‌احمر کشور پرداخت خواهد کرد اما مسئولان استان آشیانه بالگرد را ایجاد و احداث کنند که احتمالاً هفت هشت میلیارد تومان هزینه داشته باشد.

وی با بیان اینکه عملیات‌های برون‌مرزی هر جا نیاز بوده اعلام آمادگی کرده‌ایم، اضافه کرد: برای کمک و امدادرسانی به مردم ایتالیا در زلزله اخیر اعلام آمادگی کرده‌ایم که در صورت اعلام نیاز تیم‌ها و نیروهای هلال‌احمر جمهوری اسلامی اعزام خواهند شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد