تاریخ درج خبر : 1395/06/12
کد خبر : ۵۵۲۴۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -
فرماندار بویراحمد مطرح کرد:

اشتغال دغدغه اصلی مسئولان کهگیلویه و بویراحمد/ حاشیه‌نشینی عامل بروز آسیب‌های اجتماعی

فرماندار بویراحمد گفت: اشتغال دغدغه اصلی مسئولان کهگیلویه و بویراحمد است.

nazari

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس، با اشاره به اینکه شهرستان بویراحمد به دلیل مهاجرپذیر بودن با آسیب‌های جدی مواجه است، اظهار کرد: حاشیه‌نشینی از دلایل بروز آسیب‌ها در کهگیلویه و بویراحمد است.

فرماندار بویراحمد با بیان اینکه شهر یاسوج به‌عنوان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد باید موردتوجه بیشتری قرار گیرد، گفت: به دلیل مرکز استان روزانه شاهد مهاجرت‌های زیادی به شهر یاسوج و حاشیه شهر هستیم که متأسفانه به دلیل جوابگو نبودن امکانات با مشکلاتی مواجه می‌شوند.

نظری با تأکید بر اینکه باید چاره‌ای اندیشیده شود تا از مهاجرت روستائیان به شهر جلوگیری شود، افزود: خدمات‌دهی به روستائیان باید مدنظر مسئولان قرار گیرد تا روستائیان برای تهیه حداقل‌های زندگی مجبور به مهاجرت به حاشیه شهرها نباشند.

وی با بیان اینکه اشتغال از دغدغه‌های اصلی تمام مسئولان استانی و شهرستانی است، گفت: به دلیل مهاجرت‌های بی‌رویه به شهرها مشاغل کاذب گسترش می‌یابد که این امر خود عاملی در بروز آسیب‌های اجتماعی است.

فرماندار بویراحمد تصریح کرد: انتظار می‌رود شهرستان بویراحمد در بحث مقابله و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ویژه دیده شود تا دیگر شاهد بروز مشکلات متعدد در سطح شهرستان نباشیم.

نظری، دغدغه اصلی مسئولان استان را اشتغال جوانان دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه در سفر هیئت دولت به استان پروژه‌های خوبی به بهره‌برداری رسید و تعدادی دیگر در دست اقدام بودند لذا امیدواریم با بهره‌برداری از پروژه‌های مهم اقتصادی شاهد رفع مشکلات اشتغال در شهرستان و استان باشیم.

وی بهره‌برداری از کارخانه سیمان مارگون را از پروژه‌های مهم شهرستان بویراحمد عنوان کرد و گفت: تعدادی پروژه در شرف راه‌اندازی و کلنگ‌زنی هستند که امید می‌رود مشکل بیکاری هرچه سریع‌تر برطرف شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد