تاریخ درج خبر : 1395/06/12
کد خبر : ۵۵۲۴۱۲
+ تغییر اندازه نوشته -

رتبه‌های تک‌رقمی کهگیلویه و بویراحمد در خودکشی و مرگ بر اثر غرق‌شدگی

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد افزود: بر اساس نرم جمعیتی ۱۰۰ هزار نفر، این استان رتبه پنجم را در کشور بعد از استان‌های گیلان، مازندران، خوزستان و ایلام به خود اختصاص داده است.

khodlkoshi-ghargh-shodan

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از صبح زاگرس، مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد از غرق شدن ۱۰ نفر که همگی مرد هستند در رودخانه‌های این استان غرق شدند.

کامروز امینی گفت:‌ متأسفانه در پنج‌ماهه اول امسال، ۱۰ نفر در رودخانه‌های کهگیلویه و بویراحمد غرق‌شده که همگی مرد هستند.

وی با بیان اینکه تعداد غرق‌شدگان سال گذشته در رودخانه‌های کهگیلویه و بویراحمد شش نفر بوده‌اند، اظهار کرد: رشد تعداد غرق‌شدگان در مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد افزود: بر اساس نرم جمعیتی ۱۰۰ هزار نفر، این استان رتبه پنجم را در کشور بعد از استان‌های گیلان، مازندران، خوزستان و ایلام به خود اختصاص داده است.

امینی گفت: ممکن است تعداد غرق‌شدگان در رودخانه‌های کهگیلویه و بویراحمد بیشتر از آمار کنونی باشند و ما منتظر اعلام نتایج برخی آزمایش‌های ارائه‌شده به پزشکی قانونی مرکزی هستیم.

وی افزود: تعداد کشته‌شدگان پنج‌ماهه گذشته سال گذشته شش نفر بوده‌اند که یک نفر زن و مابقی مرد هستند

کهگیلویه و بویراحمد دارای رتبه چهار خودکشی در کشور است

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه وبویراحمداردیبهشت امسال در خصوص خودکشی‌ها در این استان، گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ خودکشی رتبه چهارم را در کشور دارد و سال ۹۴ نیز خودکشی در این استان نسبت به سال قبل از آن ۳۵ درصد افزایش داشته است.

کامروز امینی افزود: نرم کشوری خودکشی در سن‌های زیر ۱۸ سال ۷.۸ درصد بوده اما در استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۴ درصد است و این افراد خودکشی با طناب و سلاح گرم را برای خود انتخاب می‌کنند.

وی با بیان اینکه در استان کهگیلویه و بویراحمد ۲۲ درصد با سلاح گرم اقدام به خودکشی می‌کنند، افزود: بویراحمد و دنا برحسب جمعیت در صدر خودکشی‌ها قرار دارد. آمار کنونی خودکشی‌ها در استان نگران‌کننده است که باید مسئولان برای جلوگیری از این روند تدابیر ویژه‌ای بیندیشند.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد