تاریخ درج خبر : 1395/06/13
کد خبر : ۵۵۲۴۵۹
+ تغییر اندازه نوشته -

رشد شاخص برخورداری از آب آشامیدنی سالم در کهگیلویه و بویراحمد

مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد، شاخص برخورداری از آب آشامیدنی در استان را 72 درصد عنوان کرد و گفت: با بهره‌برداری از پروژه‌های آبرسانی در دست اجرا شاهد رشد این شاخص خواهیم بود.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس، فیض‌الله پاسره در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: شرکت آب و فاضلاب تاکنون نهایت تلاش خود جهت آبرسانی به مناطق مختلف استان را انجام داده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد، بررسی و اقدام لازم جهت رفع مشکلات مربوط به آب آشامیدنی مردم را از مهم‌ترین رسالت‌های شرکت آب و فاضلاب عنوان کرد.

وی، مشارکت بخش خصوصی جهت اجرا و تکمیل برخی پروژه های آبرسانی به روستاها را از مهم‌‎ترین موارد ضروری دانست و افزود: پروژه های آبرسانی به روستاهای شهرستان بهمئی و کهگیلویه از مهم‌ترین پروژه‌های شناسایی شده برای واگذاری به بخش خصوصی است.

این مسؤول با بیان اینکه با تکمیل این پروژه ها آبرسانی به 125 روستای شهرستان بهمئی و 73 روستای شهرستان کهگیلویه تامین خواهد شد، گفت: مطالعات اولیه اجرای این پروژه ها انجام گرفته است.

پاسره با اشاره به سفر هیات دولت و اختصاص مبلغی اعتبار جهت توسعه آبرسانی به روستاها، عنوان کرد: در این سفر حدود 60 میلیارد تومان جهت توسعه آبرسانی به روستاها اختصاص یافت.

وی با اشاره به ضرورت اجرای پروژه آبرسانی دو شهرستان کهگیلویه و بهمئی، یادآور شد: با توجه به اینکه 125 روستای شهرستان بهمئی با اجرای پروژه آبرسانی از نعمت آب آشامیدنی و سالم برخوردار خواهند شد، 23 میلیارد تومان از این اعتبار را به اجرا و تکمیل پروژه آبرسانی شهرستان بهمئی تخصیص داده‌ایم.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد در ادامه شاخص برخورداری از آب آشامیدنی در کشور را 74 درصد عنوان کرد و افزود: این شاخص تاکنون در استان ما به 72 درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب تمامی تلاش خود را جهت برخورداری همه مناطق استان از آب آشامیدنی سالم به کار گرفته است، گفت: با تکمیل و بهره‌برداری از این دو پروژه بزرگ آبرسانی، شاهد رشد شاخص برخورداری از آب سالم و آشامیدنی در استان خواهیم بود.

پاسره با اشاره به اینکه دولت به تنهایی جوابگوی رفع مشکلات و تامین رفاه مردم نیست، گفت: امیدواریم با مشارکت و همکاری بخش خصوصی بتوانیم آبرسانی به تمامی مناطق استان را انجام دهیم تا همه مردم بتوانند از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شوند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد