تاریخ درج خبر : 1395/06/13
کد خبر : ۵۵۲۴۶۲
+ تغییر اندازه نوشته -

۹۶۳ کمک هزینه ازدواج به مددجویان کهگیلویه و بویراحمدی اهدا شد

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد از اهداء ۹۶۳ کمک هزینه تأمین جهیزیه و هدیه ازدواج با اعتبار بیش از ۱۲ میلیارد ریال به زوج های جوان تحت حمایت این نهاد از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، فرید محبی در جمع خبرنگاران ضمن تبریک سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س)، اظهار داشت: تأمین کمک‌ هزینه جهیزیه و هدیه ازدواج به زوج‌های جوان تحت حمایت کمتیه امداد از مهم‌ترین برنامه های این است که با هدف توسعه فرهنگ ازدواج آسان و افزایش بستر اسلامی و اعتقادی در زمینه ازدواج انجام می‌شود.

وی افزود: توجه به نیازهای جوانان و تامین بستر مناسب برای ازدواج آنها، علاوه ‌بر گسترش این فرهنگ حسنه زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی را در جامعه به نحوی مطلوب فراهم می‌‌کند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: از ابتدای سال 95 تاکنون 527 نوعروس با حمایت‌های این نهاد و اهداء 10 میلیارد و 540 میلیون ریال کمک هزینه ازدواج راهی خانه بخت شده و 436 مورد نیز کمک هزینه ازدواج به داماد با اعتبار دو میلیارد و 180 میلیون ریال پرداخت شده است.

محبی کمک هزینه پرداختی به هر نوعروس را 20 میلیون ریال و هدیه به داماد را 5 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: هم اکنون یک هزار و 900 زوج جوان تحت حمایت این نهاد پشت نوبت دریافت جهیزیه و کمک هزینه ازدواج هستند.

وی ابراز کرد: در این زمینه از همه خیران، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان خواستاریم با مشارکت و مساعدت خود در برنامه‌های کمیته امداد، این نهاد مقدس را در زمینه تأمین جهیزیه مددجویان تحت حمایت یاری کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی برای نوعروسان تحت حمایت، بیان کرد: امسال این دوره‌ها با هدف آشنایی با اصول و مهارت‌های زندگی برای 600 زوج جوان تحت حمایت این نهاد برگزار شد.

محبی خاطرنشان کرد: در این دوره‌ها، نکات ارزنده‌ای در زمینه احکام، بهداشت فردی، بهداشت روانی و مسائل فرهنگی و اجتماعی، تعلیم و تربیت فرزندان، روش‌های زندگی سالم، همسرداری، احترام متقابل زوجین و مشکلات روحی و روانی توسط مشاوران دینی و مذهبی، مربی بهداشت و مسئول آموزش خانواده و مشاوره به نوعروسان آموزش داده می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد