تاریخ درج خبر : 1395/06/13
کد خبر : ۵۵۲۴۶۵
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خبر داد:

احداث سه واحد پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، از ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در گچساران خبر داد و گفت: سه واحد پتروشیمی در این منطقه احداث می‌شود.

تاجگردون

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایلنا، غلامرضا تاج‌گردون در جلسه شورای برنامه‌ریزی شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده، با تشریح آخرین وضعیت منطقه ویژه اقتصادی گچساران، ادامه داد: منطقه ویژه اقتصادی در گچساران مستقر خواهد شد و بیش از سه واحد پتروشیمی راه‌اندازی می‌شود که این واحدها به 125 مگاوات برق نیاز دارند و ظرفیت برق این منطقه تنها 30 مگاوات است.

تاجگردون کمی برق موردنیاز در این منطقه را یکی از مشکلات عمده در این پروژه اعلام کرد و افزود: همه باید تلاش کنیم تا زیرساخت‌های این منطقه در کوتاه‌ترین زمان آماده شود.

وی با تاسف از وضعیت تقسیم آب گفت: سد کوثر آب شرب تا قسمت لنده را تامین می‌کند ولی سایر شهرستان‌ها از این نعمت بهره‌مندند و سوق و لنده آب ندارند.

تاجگردون افزود: در بویراحمد و دنا و شمال کهگیلویه، محور پاتاوه به دهدشت در سال سفر مقام معظم رهبری 1373 شروع شد اما روند تکمیل به کندی متوقف شده است که با اتصال این جاده، فاصله اصفهان تا بندر امام خمینی 220 کیلومتر نزدیکتر می‌شود.

وی گفت: این فاصله کم اهمیت نیست و دو قطب مهم مبادلاتی کالا را وصل می‌کند که با وصل آن، از منطقه غربی بویراحمد و منطقه شمال استان از محرومیت خارج خواهد شد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: مناطق گردشگری بویراحمد قابلیت آبی و گردشگری نمونه‌ای را داراست اما زیرساخت‌ها بسیار نامناسب است.

تاج گردون گفت: یاسوج در سال 73 با 40 هزار جمعیت تنها یک پل ورودی داشت و در حال حاضر هم با 80 هزار جمعیت هنوز همان یک پل را دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد