تاریخ درج خبر : 1395/06/13
کد خبر : ۵۵۲۴۶۷
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون استاندار خبر داد:

کاهش تعداد اعضای شورای‌شهر یاسوج در انتخابات آینده

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد از کاهش احتمالی تعدادی اعضای شورای‌شهر یاسوج خبر داد.

فتاح-محمدی1

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایلنا، فتاح محمدی گفت: بعد از برخی بازنگری‌ها که در وزارت کشور صورت گرفته و البته هنوز قطعی نشده، اعضای شورای‌شهر آینده شهر یاسوج از 11 نفر کنونی کمتر خواهند شد.

وی با تشریح چگونگی دلایل وزارت‌کشور برای این تغییرات در انتخابات پنجم شوراهای اسلامی شهر و روستا، اظهارداشت: براساس این بازنگری‌ها، تعداد اعضای شورای‌شهر یاسوج در انتخابات از 11 نفر کنونی کمتر می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: ما نیز پیشنهادات خود را به حوزه مرتبط در وزارت‌کشور اعلام کرده و منتظر نظر نهایی خواهیم بود اما به طور حتم تعداد کنونی شورای‌شهر یاسوج در دوره بعد کمتر خواهد شد.

محمدی گفت: کارشناسان بازنگری کننده وزارت‌کشور معتقدند تعداد اعضای شورای اسلامی شهر یاسوج 7 نفر کافی است اما پیشنهاد استانداری کهگیلویه و بویراحمد از 7 تا 9 نفر است.

وی با اشاره به مزایا و معایب کاهش تعداد اعضای شورای اسلامی آینده شهر یاسوج، خاطرنشان کرد: از اینکه تعداد 11 نفره برای شورای آینده یاسوج زیاد است شکی نیست اما به نظر ما باید این تعداد بین 7 تا 9 نفر باشد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: تناسب جمعیتی، توسعه شهری، گرایش‌های مختلف قومی و سیاسی و بهره‌گیری از کارشناسان بیشتر و خبره در حوزه‌های مختلف شهری از مهمترین دلایل استانداری استان برای افزایش بیشتر اعضای شورای آینده شهر یاسوج از 7 نفر به 9 نفر است.

محمدی گفت: برخی اصلاحات در آئین‌نامه‌های مرتبط با انتخابات آینده شورای اسلامی شهرها از سوی وزارت‌کشور صورت گرفته و در 2 تا سه هفته آینده بطور کامل اطلاع رسانی می‌شود.

وی به برخی از ایرادات در کاهش تعدادی اعضای شورای آینده شهرها در کهگیلویه و بویراحمد اشاره و تصریح کرد: در حوزه عزل و نصب‌ها که بحث اکثریت مطلق پیش می‌آید با اصلاحات وارده کنونی، ممکن است ایرادات قانونی وارد باشد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: براساس اصلاحات جدید، تنها در انتخابات شورای آینده شهر یاسوج تغییراتی ایجاد می‌شود اما در شهرهای دهدشت و دوگنبدان تغییری در تعداد منتخبان ایجاد نمی شود.

محمدی در پایان گفت: سایر شهرهای دیگر کهگیلویه و بویراحمد مانند چرام، سوق، لنده، سی سخت، لیکک و باشت نیز تغییری ایجاد نمی‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد