تاریخ درج خبر : 1395/06/13
کد خبر : ۵۵۲۴۷۹
+ تغییر اندازه نوشته -
در مراسم معرفی رئیس جدید خبرگزاری ایرنا در کهگیلویه و بویراحمد عنوان شد

20 میلیون نفر کاربر نرم‌افزار تلگرام در ایران

معاون خبر خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) گفت: استفاده از ابزارهای جدید اطلاع‌رسانی و شبکه‌های مجازی ازجمله رویکردهای جدید و جدی این خبرگزاری است.

telegram-7

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایرنا، مسعود نوری در جمع کارکنان ایرنا مرکز کهگیلویه و بویراحمد افزود: یکی از رویکردهای جدید ایرنا ورود به شبکه‌های اجتماعی فضای مجازی پرطرفدار در ایران و استان‌ها است.

وی اظهار کرد: نرم‌افزار پیام‌رسان تلگرام یکی از شبکه‌های مجازی است که بر اساس گزارش‌ها 20 میلیون نفر عضو در ایران دارد.

نوری بیان کرد: کانال‌های مختلف تخصصی در زمینه عکس، خبرهای اقتصادی، سیاسی و سایر موضوع‌ها در نرم‌افزار پیام‌رسان تلگرام ایجاد شده است که هر روز مخاطبان بیشتری را جذب می‌کنند.

وی عنوان کرد: نمایندگی‌های این خبرگزاری در همه استان‌ها نیز در این زمینه فعالیت خود را آغاز کرده‌اند تا بتوانند اخبار دقیق و صحیح را در سریع‌ترین زمان به اطلاع مردم برسانند.

نوری گفت: این سازمان خبری در شبکه‌های توییتر، فیس‌بوک و اینستاگرام نیز فعالیت خود را شروع کرده است تا بتواند مخاطبان خود را در این شبکه‌ها و فضاها نیز جذب کند.

وی ادامه داد: اپلیکیشن‌های ویژه انتشار خبرهای خبرگزاری ایرنا نیز ایجاد شده است که مخاطبان زیادی دارد.

نوری با بیان اینکه فرستادن پیامک‌ها خبری نیز از جمله سیاست‌های جدید ایرنا است گفت: هم‌اکنون بیش از 10 هزار نفر از این روش به اخبار موثق ایرنا دسترسی دارند.

وی گفت: سیاست ایرنا این است که اخباری را که به صحت نزدیک‌تر است بتوان زودتر به مخاطبان منتقل کرد.

نوری عنوان کرد: این سازمان خبری در حوزه عکس، فیلم و اینفوگرافی نیز وارد شده است و پیگیر تأثیرگذاری بر مخاطبان از این روش‌ها است.

وی یکی از ویژگی‌های برجسته خبرگزاری ایرنا را تأثیرگذاری بر تصمیم‌ها و سیاست‌های کلان کشور دانست و گفت: هم‌اکنون تعامل دوسویه‌ای میان بخش تصمیم‌ساز دولت و خبرگزاری ایرنا ایجاد شده است.

نوری گفت: این تعامل می‌تواند بر نقش بولتن‌ها و گزارش‌های موثق ایرنا بر تصمیم سازی‌های کلان کشور مؤثر واقع شود.

وی افزود: نظرسنجی‌های دقیق و علمی نیز در دستور کار این سازمان قرار گرفته که در تصمیم‌های مهم تأثیرگذار بوده است.

نوری بیان کرد: سیاست کلی ایرنا درمجموع خروج از قالب‌های خشک و اولیه و ورود به قالب‌های جدید خبررسانی است.

مدیرکل اخبار استان‌های خبرگزاری ایرنا نیز در این نشست گفت: استفاده از شبکه‌های مجازی پرطرفدار مانند تلگرام در حوزه استان‌ها نیز موردتوجه جدی قرار گرفته است.

علی حیدری افزود: همه خبرنگاران و کارکنان خبرگزاری ایرنا در استان‌ها موظف به حضور در فضاهای مجازی و استفاده از این ابزارهای جدید شده‌اند.

در ادامه این نشست معاون خبر ایرنا حسینعلی راشکی را به‌عنوان رئیس این خبرگزاری در کهگیلویه و بویراحمد معرفی و از خدمات مظفر عدالت‌نسب رئیس پیشین آن قدردانی کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد