تاریخ درج خبر : 1395/06/13
کد خبر : ۵۵۲۴۸۵
+ تغییر اندازه نوشته -

۹۸ درصد مردم کهگیلویه و بویراحمد زیرپوشش خدمات خانه‌های بهداشت قرار گرفت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به فعالیت ۶۳۲ بهورز در استان گفت: ۹۸ درصد مردم این استان تحت پوشش خدمات خانه‌های بهداشت قرار دارند.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، رضا چمن در جمع خبرنگاران، بهورزان را سربازان خط مقدم نظام سلامت عنوان کرد و اظهار داشت: 632 بهورز در سطح این استان فعالیت می‌کنند که از این تعداد 352 نفر خانم و 280 بهورز مرد هستند.

وی با بیان اینکه خانه‌های بهداشت نخستین سطح تماس مردم با نظام سلامت هستند، افزود: در استان کهگیلویه و بویراحمد به ازای کمتر از هر یک هزار نفر یک خانه بهداشت وجود دارد و 98 درصد مردم این استان به خانه‌های بهداشت دسترسی دارند و چند درصد باقیمانده به صورت سیار خدمات‌رسانی می‌شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد مهم‌ترین کارکرد بهورزان در سال‌های گذشته را کنترل بیماری‌های واگیردار از طریق انجام واکسیناسیون عنوان و بیان کرد: ریشه‌کنی و حذف بسیاری از بیماری‌ها در سطح کشور، مدیون خدمات بهورزان است.

چمن با اشاره به اینکه بهورزان در طیف وسیعی از مراقبت‌ها نقش‌آفرینی می‌کنند، گفت: مراقبت مادر و کودک، کاهش مرگ و میر کودکان و تا حدود زیادی کنترل مرگ و میر مادران باردار از مهم‌ترین خدمات ارائه شده توسط بهورزان هستند.

وی رسیدگی به وضعیت بهداشت روستا، کنترل بهداشت آب روستایی، شناسایی افراد دارای مشکل روانی، شناسایی اولیه بسیاری از بیماری‌های لاعلاج، بهداشت مدارس و سلامت دانش‌آموزان از دیگر خدماتی عنوان کرد که بهورزان در انجام آنها نقش ایفا می‌کنند.

مسؤول هماهنگی تیم پیوند اعضای علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد خبر داداهدای 6 عضو دهمین بیمار مرگ مغزی در کهگیلویه و بویراحمدخبرگزاری فارس: اهدای 6 عضو دهمین بیمار مرگ مغزی در کهگیلویه و بویراحمد

مسؤول هماهنگی تیم پیوند اعضای علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از اهدای 6 عضو دهمین بیمار مرگ مغزی در این استان خبر داد.

ساسان عباسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج با اشاره به اهمیت اهدای عضو به بیماران نیازمند اظهار کرد: تاکنون در کشور و در استان ما با این کار انسان‌دوستانه تعداد زیادی بیمار جان دوباره‌ای پیدا کرده و به زندگی بازگشته‌اند.

وی گفت: در امور خیریه یکی از بزرگترین کارهای خیرخواهانه همین اهدای عضو است که باید این فرهنگ ناب در بین آحاد جامعه ترویج شود.

عباسی در ادامه از اهدای 6 عضو دهمین بیمار مرگ مغزی در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت: این اعضا به بیماران نیازمند در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج هدیه شد.

وی افزود: حمید کرمی جوان 24 ساله از شهر یاسوج که دچار مرگ مغزی شده بود تعداد 2 کلیه، کبد، لوزالمعده و 2 قرنیه خود را به بیماران نیازمند اهدا کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد