تاریخ درج خبر : 1395/06/14
کد خبر : ۵۵۲۵۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیر اجرایی کارفرمای شرکت توسعه آب و نیروی ایران خبر داد:

تعویق شش‌ماهه حقوق هزار کارگر سدچم شیر گچساران

مدیر اجرایی کارفرمای شرکت توسعه آب و نیروی ایران از کمی اعتبارات برای ادامه کار در این سد اظهار نگرانی کرد و از پرداخت نشدن حقوق هزار کارگر در سدچم شیر این شهرستان در شش ماهه گذشته خبر داد.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایلنا، محمدرضا فاضل گفت: متاسفانه وضعیت کنونی اعتبارات در حوزه‌های مختلف شرایط خوبی ندارد و شش‌ماه است که نتوانسته‌ایم حقوق و مزایای‌امسال هزار کارگر سدچم شیر این شهرستان را پرداخت کنیم.

وی اعتبار مورد نیاز برای حقوق، مزایا و پرداخت بیمه و مالیات حقوق این تعداد کارگر در هر ماه را 75 میلیارد ریال عنوان و اظهارداشت: حدود 450 میلیارد ریال اکنون برای پرداخت معوقات شش ماه گذشته این کارگران نیاز داریم.

مدیراجرایی‌کارفرمای شرکت توسعه آب و نیروی‌ایران افزود: برخی‌هزینه‌ها هم مانند تملک و هزینه‌های جاری کارفرمایی و مهندسان مشاور و طراحان را از منابع داخلی پرداخت می‌کنیم که اعتبارات در این حوزه نیز ناچیز و با مشکلات متعددی روبرو هستیم.

فاضل، اعتبار مورد نیاز درحوزه تملک را 250 میلیارد ریال ذکر و خاطرنشان کرد: از محل فاینانس خارجی هم امکان پرداخت حقوق و مزایای کارگران سدچم شیر وجود دارد.

وی گفت: اگر اعتبارات مورد نیاز در اختیار ما گذاشته نشود بدون شک شاهد نیمه فعال شدن پروژه سدچم شیر گچساران خواهیم بود.

فعالیت عمرانی پروژه سدچم شیر گچساران از سال 91 شروع شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد