تاریخ درج خبر : 1395/06/14
کد خبر : ۵۵۲۵۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -

اعزام 25 گروه جهادی به روستاهای کهگیلویه و بویراحمد طی سالجاری

مسئول بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه تا کنون 1300 دانشجو در قالب 22 گروه جهادی به مناطق محروم استان اعزام شده اند، گفت:افراد غیر بسیجی یا غیر دانشجو نیز در این اردوهای جهادی حضور داشتند.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایسنا، شهرام مهدوی‌مطلق افزود: اعزام گروه های جهادی از ابتدای تابستان آغاز شده که با توجه به محرومیت  بالای این استان همه ی اعزام ها به درون استان بوده است.

وی با بیان اینکه قریب به 1700 دانشجو در قالب 25 گروه جهادی از ابتدای تابستان برای حضور در این اردوها اعلام آمادگی کرده اند، افزود: حدود 800 نفر از این تعداد، دختران جهادگر هستند و 6گروه جهادگر نیز از خارج استان اعزام شدند که در 25 روستا مستقر هستند و 81 روستا را تحت پوشش فعالیت های خود قرار می دهند.

مسئول بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه فعالیت گروه های جهادی به همکاری برخی دستگاه ها در سطح استان بستگی دارد، عنوان کرد: استفاده از گروه های جهادی بهترین فرصت برای دستگاه های خدمت رسانی به روستاها در حوزه های مختلف فرهنگی، عمرانی، خدماتی وغیره است که هر چند در بخش هایی همکاری صورت می گیرد، متأسفانه همکاری مورد انتظار در سایر بخش ها وجود ندارد.

مهدوی مطلق با اشاره به اعزام گروه های جهادی در داخل استان، تصریح کرد: با توجه به سوابق اردوهای جهادی و اهمیت بسیار بالای محرومیت های فرهنگی روستاها از محرومیت های رفاهی، معیشتی و زیرساختی رویکرد امسال اردوهای جهادی را تأکید بر خدمات فرهنگی است.

وی با بیان شعار امسال اردوهای جهادی”اقدام و عمل با زندگی جهادی در کنار کوخ نشینان” اضافه کرد: کار جهادی بخشی از زندگی انقلابی است و جهادگران بعد از برگشت از اردوهای جهادی در کنار همه ی خدماتی که به مردم روستاها ارائه می دهند، در رشد اعتماد به نفس و خود اتکایی و بروز توانمندی های خود موفق بوده اند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    پول غذای این افراد را به بومیان منطقه بدهند بهتر و ارزان ترو سریع تر میشود سازندگی کرد.
    این کارها تبلیغات است….

پربازديد