تاریخ درج خبر : 1395/06/14
کد خبر : ۵۵۲۵۸۲
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل گردشگری کهگیلویه و بویراحمد:

هنوز در زمینه احداث سرویس بهداشتی، سکوی نشستن و آبخوری مانده‌ایم

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: با اعتبارات قطره‌چکانی امکان توسعه گردشگری این استان وجود ندارد.

باقریبه گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، محمود باقری اظهار داشت: استان کهگیلویه و بویراحمد به‌عنوان هفتمین استان در جذب گردشگر ولی در تخصیص اعتبار جزو 3 استان آخر کشور بوده که باید در این زمینه چاره‌اندیشی شود.

وی با تاکید بر اینکه اعتبارات حوزه گردشگری استان جوابگوی تامین زیرساخت‌های مورد نیاز نیست افزود: دنبال ویلاسازی برای توسعه گردشگری نیستیم در حالی‌که در زمینه احداث سرویس بهداشتی، سکوی نشستن و آبخوری مانده‌ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد افزود: شهرستان بویراحمد با ظرفیت مطلوب گردشگری در سال 95 از سه محل دو درصد نفت، استانی و ماده 180 تنها 606 میلیون و 700 هزارتومان اعتبار اختصاص داده شد در حالی امکان عدم تخصیص 100 درصدی وجود دارد.

باقری ابراز کرد: در اوج حضور گردشگر در یاسوج و سی‌سخت از جمله عید فطر هر سال مسئولان استانی از ارائه خدمات به گردشگران گلایه می‎کنند در حالی می‌دانند اعتبار لازم برای احداث سرویس بهداشتی مورد نیاز در مکان‌های گردشگری را نداریم.

وی با طرح این سوال که با اعتبار 20 میلیون تومانی چند سرویس بهداشتی می‌توان احداث کرد گفت: مسئولان متولی برای یک بار در زمینه اختصاص اعتبار به حوزه گردشگری نگاه ویژه داشته باشند تا بتوان یک تحول عظیم در این بخش ایجاد کنیم.

باقری با تاکید بر اینکه کهگیلویه و بویراحمد با توجه به دارا بودن آب و هوای مناسب و وجود مناطق گردشگری و تفریحی آن به یکی از قطب‌های گردشگری تبدیل شده است اظهار داشت: این استان 3 هزار جاذبه گردشگری، 670 جاذبه طبیعی و دو هزار و 330 جاذبه تاریخی دارد و جزء استان‌های هدف گردشگری است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • زیلایی ومارگون ولوداب گفت:

    مدیریت موثروکارالازم است ازتوان وپتانسیل نماینده های مجلس ونیروهای استان درسایرکشوراستفاده نماییدازتجارب استانهای دیگربهره ببرید،بودجه واعتباررازمراکزکشوری دریافت نمایید

پربازديد