تاریخ درج خبر : 1395/06/14
کد خبر : ۵۵۲۵۸۶
+ تغییر اندازه نوشته -

طبیعت یاسوج در محاصره زباله و نخاله‌های ساختمانی

وجود زباله و نخاله‌های ساختمانی در دامنه‌های طبیعت چهره نازیبایی به طبیعت یاسوج داده است.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس، استان کهگیلویه و بویراحمد با داشتن یک میلیون هکتار جنگل و مرتع، 20 درصد جنگل‌های حوزه زاگرس و 8 درصد جنگ‌های کشور را به خود اختصاص می‌دهد.

بخش عمده‌ای از طبیعت و جنگل‌های این استان در مرکز آن یعنی شهر یاسوج قرار دارد و همین طبیعت زیبا و وجود کوه‌ها با درختان سرسبز در کنار سایر ویژگی‌ها زیبایی این شهر را دو چندان کرده است.

اما تنها تعریف و تمجید از طبیعت و آب و هوای این شهر کافی نیست بلکه نگهداری صحیح از طبیعت و امکان خدادادی این شهر و استان مقوله مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد، مقوله و مسأله مهمی که با کمی دقت و توجه می‌توان به فراموش شدن آن پی برد.

گویا اطراف شهر یاسوج و دامنه‌های این شهر که به پایتخت طبیعت هم شهرت گرفته  حال و روز چندان مساعدی ندارد و اگر توجهی صورت نگیرد باید شاهد مرگ طبیعت در پایتخت طبیعت ایران باشیم.

اطراف شهر به علت بی‌توجهی مردم و مسؤولان به زباله‌دان شهری تبدیل شده و باید گفت پایتخت طبیعت ایران در محاصره زباله‌ها و نخاله‌های ساختمانی قرار گرفته و عده‌ای هم به سادگی از کنار این بحران بزرگ عبور می‌کنند تا چهره زشت طبیعت یاسوج همچنان به قوت خود باقی بماند.

در برخی از این مکان‌ها در دامنه طبیعت زباله‌های رها شده را آتش زد‌ه‌اند و موجب شده درختان دچار آتش‌سوزی شوند که باید برای جلوگیری از این معضل اساسی فکری و چاره‌اندیشی شود.

حتی در برخی مکان‌های گردشگری و جاده‌ها این زباله‌ها و نخاله‌ها در کنار طبیعیت رها شده که لازم است متولیان امر تذکرات و اقدامات لازم را برای آگاهی بخش هر چه بیشتر به مردم انجام دهند.

نبود مکان مناسب برای دفن بهداشتی و صحیح زباله و نبود کارخانه پسماند همه از عواملی است که منجر شده شاهد رها شدن زباله‌ها و نخاله‌ها ساختمانی در دامنه طبیعت باشیم که امیدوارم دستگاه‌های متولی به این موضوعات توجه داشته باشند تا مردم شهر یاسوج و علاقمندان به طبیعیت شاهد از بین رفتن این مناظر زیبا و طبیعت خدادادی نباشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد