تاریخ درج خبر : 1395/06/14
کد خبر : ۵۵۲۶۰۲
+ تغییر اندازه نوشته -
بازی با جان انسان‌ها در یکی از پرترددترین محور های مواصلاتی؛

خطری که در کیمن مسافران جاده یاسوج-اصفهان نشسته

گودبرداری غیر مجاز جهت برداشت مخلوط برای استفاده در کارخانه شن و ماسه مرتضوی کیلومتر ۲۵ جاده “یاسوج-اصفهان” برای مسافران کریدور شمال به جنوب کشور خطر آفرین است.

139506140916265378560164

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، در کیلومتر 25 جاده”یاسوج-اصفهان” نرسیده به روستای دارشاهی در حریم جاده شاهد گودبرداری وحشتناکی هستیم که به بنا گفته معاون راهداری راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد انجام این عملیات غیرقانونی بوده و به نوعی زمینه سازی برای استقبال از مرگ مسافران یکی از پرتردد ترین محورهای مواصلاتی کشور است.

یک لحظه غفلت راننده و انحراف به راست خودروی مسافران جاده “یاسوج-اصفهان” در کیلومتر 25 این محور مواصلاتی سبب وقوع فاجعه‌ای می‌شود که تاریخ این جاده‌ را برای همیشه خونبار می‌کند.

بنا به شنیده‌ها، این کارخانه شن و ماسه بدون مجوز اداره محیط زیست جابجایی داشته است که برای صحت و سقم این موضوع پیگیری‌های لازم برای برقراری ارتباط با مدیرکل حفاظت و محیط زیست انجام شد ولی به نتیجه نرسید.

گودبرداری کیلومتر 25 جاده “یاسوج-اصفهان” غیرقانونی است

معاون راهداری راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: گودبرداری برای برداشت مخلوط جهت استفاده در کارخانه شن و ماسه مرتضوی غیرقانونی بوده و به طور حتم پیگیر جلوگیری از ادامه فعالیت می‎شویم.

علی‌شیر محمدی می‌گوید: کارخانه شن و ماسه مذکور تا 38 متر حریم قانونی جاده به شرط برداشت همسطح اجازه برداشت دارد و در غیر اینصورت فعالیت غیر قانونی انجام داده است.

وی با تاکید بر اینکه گودبرداری در حریم کیلومتر 25 جاده “یاسوج-اصفهان” غیرقانونی است افزود: به طور حتم در کمترین زمان ممکن اداره راه و شهرسازی شهرستان دنا مامور پیگیری گودبرداری غیرقانونی در یکی از توریستی‌ترین جاده‌های کشور خواهد شد.

صنعت و معدن فقط هماهنگ کننده است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد نیز در این زمینه گفت: این سازمان نقش هماهنگ کننده دارد و تنها براساس پاسخ استعلام آب منطقه‌ای، محیط زیست و منابع طبیعی مجوز برداشت می‌دهد.

داریوش دیودیده ابراز کرد: ادارات منابع طبیعی، محیط زیست و آب منطقه‌ای جهت برداشت کارخانه شن و ماسه مرتضوی واقع در کیلومتر 25 جاده “یاسوج-اصفهان” نظر مثبت دادند.

انتظار می‌رود دستگاه‌های متولی قبل از وقوع هرگونه حادثه‌ای نسبت به جلوگیری از گودبرداری غیرقانونی در کیلومتر 25 کریدور شمال به جنوب کشور نرسیده به روستای دارشاهی جهت استفاده مخلوط برای شن و ماسه اقدام کنند زیرا هر لحظه امکان دیر شدن دارد و خطر جان مسافران را تهدید می‌کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد