تاریخ درج خبر : 1395/06/15
کد خبر : ۵۵۲۷۲۷
+ تغییر اندازه نوشته -

رونمایی از تمبر زنان شهیده کهگیلویه و بویراحمد در اجلاسیه بانوان

مسئول کمیته بانوان کنگره ملی شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در روز اجلاسیه بانوان از تمبر زنان شهیده استان رونمایی می شود.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از مهر،  زینب قربانی با اشاره به اینکه اولین کنگره ملی شهدای استان برگزار می شود، افزود: برگزاری همایش عفاف و حجاب، برگزاری یادواره شهدای زن استان، برگزاری مسابقه کتاب الگوی سوم با موضوع دفاع مقدس، رونمایی از تمبر زنان شهیده استان، برگزاری نشست کتابخوان دفاع مقدس و خاطره‌گویی دفاع مقدس با حضور زنان رزمنده و همسران شهداء از مهمترین برنامه‌های اجرایی حوزه بانوان در اجلاسیه بانوان است.

وی با بیان اینکه ترویج و تقویت ارزشهای فرهنگ ایثار و شهادت درجامعه و به خصوص نسل جوان باید صورت گیرد، اظهار داشت: وظیفه ما و مسئولان و رسانه های جمعی و نهادهای فرهنگی و اجتماعی است که این کار مهم و ارزشی را انجام دهند چرا که نسل جدید با دفاع مقدس آشنایی کامل ندارند.

مسئول کمیته امور بانوان کنگره ملی شهدای کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه دشمنان اسلام درقرن حاضر تمام سعی و تلاش خویش را برای بی اهمیت کردن و کم فروغ تر کردن ارزشهای ایثار و شهادت بکار بسته اند، بیان داشت: تبیین و تعریف فرهنگ و ایثار و شهادت مانند دیگر مفاهیم مثل مفاهیم اقتصادی، تربیتی، سیاسی امری ضروری و لازم است.

قربانی یادآور شد: فرهنگ ایثار و شهادت از برترین ارزشهای معنوی فرهنگ اسلامی است که درتثبیت استقلال کشور و هویت دینی و ملی آنان نقشی بی بدیل دارد.

وی با بیان اینکه گسترده ترین نقش زنان در ترویج فرهنگ ایثار وشهادت را در هشت سال دفاع مقدس می توان مشاهده کرد، تاکید کرد: زنانی که با عزمی راسخ تصویر نوینی از شخصیت زن ارائه دادند و به جهانیان ثابت کردند که با تمام وجود از دستاوردهای انقلاب اسلامی که حاصل خون جوانان، همسران و برادرانشان بود محافظت می کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد