تاریخ درج خبر : 1395/06/15
کد خبر : ۵۵۲۷۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -

همسر یکی از شهدای حج در استان: حکام آل سعود بی کفایتی خود را در مدیریت مراسم حج نشان دادند

همسر شهید سید ابراهیم جباری فر، از جمله مهاجران الی الله مراسم حج گفت: حکام آل سعود، سال گذشته (1436 ه.ق) در فاجعه منا و حادثه های دلخراش پیش از آن، بی کفایتی خود را در مدیریت مراسم حج نشان دادند.

hadeseye-mana

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایرنا، عصمت سمیع، افزود: این رژیم نشان داد که خادمان شایسته ای برای مدیریت مراسم حج نیستند و همواره مسلمانان از این جهت دچار زیان های زیادی شده اند.

وی بیان کرد: حوادث دلخراش حج پارسال یکی از نمونه های این بی کفایتی بود و امسال نیز جلوی ادای این آیین مذهبی و واجب را از مسلمانان ایران اسلامی گرفتند.

سمیع عنوان کرد: این گونه رفتارهای آل سعود از سوی همه مسلمانان و خانواده های شهدای حوادث حج محکوم است.

وی اظهار کرد: آل سعود که خود را خادمان حرمین شریفین می نامند حق ندارند جلوی ادای حج واجب مسلمانان را به بهانه های واهی بگیرند.

سمیع گفت: این رژیم تاکنون به پیگیری های خانواده شهید جباری فر برای پیگیری حقوق خود، جواب نداده است و این مساله نشان می دهد آنان برای خانواده های جانباختگان این حوادث احترامی قائل نیستند.

وی بیان کرد: درخواست ها و نامه نگاری های متعددی با وزارت خارجه از سوی خانواده این شهید صورت گرفته اما دولت عربستان تاکنون جواب قانع کننده ای نداده است.

وی ادامه داد: ما همچنان پیگیر این حقوق هستیم و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی نیز در این زمینه تلاش خواهد کرد.

شهید سیدابراهیم جباری فر پزشک کهگیلویه و بویراحمدی در مراسم حج سال گذشته بر اثر سقوط جرثقیل جان خود را از دست داد.

سقوط یک دستگاه جرثقیل در مراسم حج پارسال در محوطهٔ مسجدالحرام باعث کشته شدن ۱۰۷ تن از زیارت کنندگان و مجروح شدن ۲۳۸ نفر شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد