تاریخ درج خبر : 1395/06/15
کد خبر : ۵۵۲۷۳۸
+ تغییر اندازه نوشته -

شهردار یاسوج: شاخص‌های ساخت و ساز شهری در یاسوج ارتقاء می‎یابد

شهردار یاسوج از توافق این نهاد مردمی با سازمان نظام مهندسی ساختمان در ارتقاء شاخص‌های ساخت و ساز شهری خبر داد و گفت: کاهش هزینه‌ها، بروکراسی و بلاتکلیفی شهروندان بین نظام مهندسی و شهرداری مهمترین هدف این توافق است.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، محمدعلی جاوید در حاشیه دیدار با رییس جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان، هیئت مدیره، اعضای هیئت مدیره و نمایندگان شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: براساس این توافق برخلاف رویه قبل که مراجعه کنندگان به سازمان نظام مهندسی جهت تهیه نقشه ساختمانی و دفترچه محاسباتی معرفی می‌شدند الان مستقیم پس از صدور مجوز نقشه از طرف شهرداری به دفاتر فنی مهندسی مراجعه می‌کنند.

وی عنوان کرد: مراجعه‌کنندگان پس از تهیه دفترچه‌های محاسباتی به شهرداری یاسوج مراجعه و فقط جهت معرفی مهندسان ناظر به نظام مهندسی معرفی می‌شوند که این رویه سبب کاهش هزینه‌ها ، بروکراسی و بلاتکلیفی شهروندان بین نظام مهندسی و شهرداری می‌شود.

شهردار یاسوج با بیان اینکه اعتقاد داریم شهر بدون مهندس معنا ندارد گفت: ساختن شهر در ابعاد شهرسازی، معماری، تاسیسات و سازه شهری شکل می‌گیرد و هرچه قوی تر و تخصصی ترباشد  قطعاً شهر قوی تر و بهتری خواهیم داشت.

جاوید با تاکید بر اینکه در نظام مهندسی ساختمان افراد نخبه، متخصص و آگاه وجود دارد و باید از دانش آنان در سیما و منظر شهری بهره گرفت اظهار داشت: شهر یاسوج به سبب برخورداری از ظرفیت‌های قابل توجهی از جمله نیروی انسانی متخصص می‌تواند در زمینه معماری و شهرسازی الگوی مهندسی باشد.

وی عنوان کرد: سازمان نظام مهندسی باید با عبور از رویه‌های گذشته به سازمان پویا و زنده تبدیل شود و سطح رضایتمندی شهروندان از خدمات ارائه شده را ارتقاء دهد و معتقدیم اقتدار و عزت نظام مهندسی ساختمان به کاهش تخلفات ساختمانی و ارتقاء شاخص شهرسازی و معماری می‌انجامد.

شهردار یاسوج از راه‌اندازی مرکز کنترل خدمات مهندسی و رفع تخلفات ساختمانی شهری یاسوج به عنوان حرکت ارزشمند در کاهش تخلفات یاد کرد و گفت: با راه‌اندازی این مرکز بخش عمده‌ای از بروکراسی اداری در مورد پروانه ساختمانی حذف شده و ارتقاء شاخص‌های شهرسازی از جمله سیاستهای راهبردی راه‌اندازی این مرکز است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد