تاریخ درج خبر : 1395/06/15
کد خبر : ۵۵۲۷۴۰
+ تغییر اندازه نوشته -

خروجی کار بانک‌های کهگیلویه و بویراحمد در پرونده واحدهای تولیدی راضی‌کننده نیست

معاون اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از خروجی کار بانک‌های استان در رسیدگی به پرونده واحدهای تولیدی و پرداخت تسهیلات ناراضی هستیم و باید نسبت به پرداخت تسهیلات تسریع کنند.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، مجید محنایی در شانزدهمین نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کهگیلویه و بویراحمد که با موضوع بررسی مشکلات 8 واحد صنعتی تملک شده توسط بانک‌های این استان برگزار شد، اظهار داشت: انتظار داریم کمیته هدایت و همراهی برای رفع مشکلات این واحدها در استان تشکیل شود.

وی افزود: از ابتدای کار دولت تدبیر و امید تاکنون بیش از 50 واحد تولیدی این استان به چرخه فعالیت برگشته و حدود 800 فرصت شغلی احیا شده است.

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه باید این خدمات دولت تدبیر و امید برای مردم تبیین شود تصریح کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت موضوع تعیین تکلیف 8 واحد تملک شده توسط بانک‌ها را پیگیری کرده تا این نشست خروجی مطلوبی داشته باشد.

محنایی با اشاره به اینکه استان ما در مرحله ثبت‌نام طرح‌های تولیدی مشکل‌دار در سامانه بهین‌یاب و بررسی این طرح‌ها در ستاد تسهیل جزو استان‌های نخست کشور است، گفت: این در حالی است که ما در مرحله اصلی کار یعنی رسیدگی پرونده‌ها توسط بانک‌های عامل و پرداخت تسهیلات از دیگر استان‌های کشور عقب هستیم.

وی با بیان اینکه بانک‌ها موظف هستند که در مدت خاصی نتیجه رسیدگی به پرونده‌های واحدهای تولیدی را اعلام کنند، ابراز کرد: از خروجی کار بانک‌ها ناراضی هستیم.

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تاکنون تنها به 17 طرح تولیدی استان که در ستاد رفع موانع تولید مصوب شده بودند تسهیلات پرداخت شده است، عنوان کرد: این آمار پایین برای ما قابل قبل نیست و انتظار داریم بانک‌ها در رسیدگی به پرونده‌ها و پرداخت تسهیلات تسریع کنند.

محنایی افزود: بانک‌های که در رسیدگی به پرونده‌های واحدهای تولیدی و پرداخت تسهیلات موردنیاز این واحدها تسریع کنند مورد تشویق قرار می‌گیرند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد